Lt En
logo
lt
en

Snaiperinis šautuvas "SAKO TRG 22"

 

 

„Sako TRG” šautuvai pradėti gaminti 1992 m. Suomijoje, „Sako” ginklų gamybos įmonėje. Šioje nuo prieškario veikiančioje įmonėje gaminami aukštos kokybės koviniai, medžiokliniai, sportiniai ginklai ir šaudmenys. Pirmieji „Sako TRG” modeliai TRG 21 ir TRG 41, be keleto smulkių detalių, skyrėsi tiktai naudojamo šovinio galingumu ir kalibru. „Sako TRG 21” naudojo standartinį 7.62 x 51 mm NАТО (.308 Winchester) šovinį, o TRG 41 – galingesnius .300 Winchester magnum arba .338 Lapua tipo šovinius. Šautuvas turi aukštos kokybės plieno šaltos deformacijos kalimo vamzdį. TRG šautuvų buožės ir uoksai gaminami iš plastiko (poliuretano) su aliuminio karkasu. Skruosto ir peties atramas galima sureguliuoti pagal kiekvieno šaulio individualius poreikius. Taip pat yra atraminės kojelės, kurių aukštį galima reguliuoti ar visai jas nuimti. Nuėmus ugnies slopintuvą, galima pritvirtinti duslintuvą. Dėtuvė dėžutės pavidalo. Šautuvas pertaisomas rankiniu būdu po kiekvieno šūvio.

 

 

Šių šautuvų gamyba buvo nutraukta apie 2000 m., kai buvo pradėti gaminti patobulinti šių šautuvų modeliai TRG 22 ir TRG 42. Naujesni modeliai nuo savo pirmtakų skiriasi tik pagerinta buožės ir atraminių kojelių konstrukcija bei keletu kitų aksesuarų.

 

„Sako TRG” skirtas pavieniams priešų kariams naikinti. Šie šautuvai pasižymi puikiu tikslumu ir patikimumu atšiauriomis sąlygomis. „Sako” gaminami snaiperiniai šautuvai naudojami įvairiose Europos kariuomenėse ir teisėsaugos struktūrose.

 

TAKTINIAI-TECHNINIAI DUOMENYS (Sako TRG-22)

 

Kalibras

7,62 mm

Šovinys

7, 62 x 51 NATO (.308 Winchester)

Ilgis

1150 mm

Vamzdžio ilgis

660 mm

Svoris

4,7 kg

Dėtuvė

10 šov.

Graižtvos

4

Veikimo principas

Užrakinama spyna

Efektyvaus šūvio nuotolis

800 m