Lt En
logo
lt
en

Povandeninių veiksmų komanda

Povandeninių veiksmų komanda
 

Povandeninių veiksmų komandoje tarnauja profesinės karo tarnybos kariai, kurie atitinka pareigybėms užimti keliamus reikalavimus, yra sėkmingai įveikę atranką ir baigę Bazinį naro kursą.

Komandos narai yra skirstomi į tris kategorijas:

Baigus bazinį naro kursą kariui suteikiama naro kvalifikacija. Tokie narai gali vykdyti užduotis po vandeniu iki 30 metrų gylio, naudojant suspausto oro įrangą.

Aukštesnė narų kategorija – naro išminuotojo padėjėjas. Jais tampa narai baigę specialius narų išminuotojų kursus Lietuvoje ir užsienio šalių narų mokyklose. Naro išminuotojo padėjėjai užduočių vykdymui naudoja ne tik suspausto oro įrangą, bet ir pusiau uždaro ciklo kvėpavimo aparatus. Šie aparatai skirti vykdyti išminavimo užduotis po vandeniu. Nardymo aparatuose naudojami azoto ir deguonies mišiniai, kurie leidžia narams saugiai vykdyti užduotis iki 55 metrų gylio.

Aukščiausia kategorija – naras išminuotojas. Jais tampa patyrę naro išminuotojo padėjėjai, kurie papildomai baigia aukštesnio lygio išminavimo ir nardymo vadovo kursus. Jie vadovauja nardymo darbams, išminavimo užduotims, veda mokymus jaunesniems kariams.

Povandeninių veiksmų komandoje yra autonominių povandeninių įrenginių (APĮ) grupė, kuri operuoja robotus, skirtus vandens dugno telkinio žvalgybai ir minų bei kitų objektų paieškai. Grupę sudaryta iš narų išminuotojų ir jų padėjėjų, kuriems priskirta papildomai operuoti ir atlikti užduotis su APĮ.