Lt En
logo
lt
en

Naujienos

ES kovinės grupės vadas brg. gen. S. Wojciechowskis tęsia vizitą Lietuvoje: lankėsi brigadoje „Geležinis Vilkas” ir Sausumos pajėgų štabe

ES kovinės grupės vadas brg. gen. S. Wojciechowskis tęsia vizitą Lietuvoje: lankėsi brigadoje...

Birželio 2 d. viešėdamas Lietuvoje Europos Sąjungos kovinės grupės (ESKG) vadas Lenkijos kariuomenės brigados generolas Sławomiras Wojciechowskis apsilankė  Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" štabe Rukloje (Jonavos r.), kur susitiko su brigados vadu pulkininku Vilmantu Tamošaičiu ir štabo atstovais. Susitikime  svečiui buvo pristatyta brigada, jos užduotys, struktūra, veikla, turima ginkluotė.

 

Po vizito brigadoje „Geležinis Vilkas" ESKG vadas išvyko į Vilnių, kur Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabe susitiko su laikinai einančiu Sausumos pajėgų vado pareigas pulkininku Sergejumi Draščiuku ir štabo karininkais.

 

Susitikime generolui buvo pristatyta Sausumos pajėgų istorija, struktūra, pateikti Sausumo pajėgų plėtros planai, Lietuvos tarptautiniai įsipareigojimai.

 

Brg. gen. S. Wojciechowskis domėjosi Krašto apsaugos savanorių pajėgų užduotimis Lietuvos kariuomenėje ir pasidalijo Lenkijos kariuomenės patirtimi šioje srityje.

 

Susitikime brg. gen. S. Wojciechowskis pabrėžė, kad Lietuvos karių indėlis į ESKG  yra labai svarbus ir jis yra patenkintas bendradarbiavimu su Lietuva. Generolas užsiminė, kad  būtina tęsti ES kovinėje grupėje dalyvavusių šalių bendradarbiavimą ir birželį pasibaigus šiam budėjimui. Svečio manymu, ESKG projektas yra sėkmingas, suteikiantis šalims sąjungininkėms daug patirties karinio ir politinio bendradarbiavimo srityse.

 

Rytoj, birželio 3 d.,  brg. gen. S. Wojciechowskis vyks į Pabradės karinį poligoną, kur stebės Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kuopos, kuri nuo 2010 m. sausio 1 d. pusmetį budi jo vadovaujamoje ESKG, pratybas.

 

Lietuvos kontingentą ES kovinėje grupėje sudaro Panevėžyje dislokuoto Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono motorizuotoji pėstininkų kuopa su aprūpinimo būriu, taip pat civilių ir karių bendradarbiavimo grupė (parengta Krašto apsaugos savanorių pajėgų), Karo policijos skyrius, tarptautiniam štabui priskirti kariai ir nacionalinis paramos elementas - iš viso apie 150 karių. Kartu su lietuviais ESKG budi kariai iš Lenkijos, Latvijos, Slovakijos ir Vokietijos.

 

Kovinės grupės - aukštos parengties, greitai išskleidžiamos, daugianacionalinės jungtinės pajėgos, galinčios savarankiškai vykdyti operacijas arba veikti didesnės operacijos pradinėje fazėje. ESKG yra pasirengusios į operaciją išvykti per 5-10 dienų po to, kai yra priimamas politinis sprendimas, ir operacijos vietoje išsilaikyti nuo 30 iki 120 dienų. Vieną kovinę grupę sudaro apie du tūkst. karių.

 

Brg, gen. S. Wojciechowskis Lietuvoje lankosi birželio 1-3 dienomis. Pirmąją vizito dieną svečias lankėsi Krašto apsaugos minsiterijoje, kur susitiko su ministerijos ir Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo atstovais.

 

Daugiau informacijos: kpt. Mindaugas Neimontas, tel. 8 5  278 5094, 8 680 62894.

M. Neimonto ir vrš. Žydrūno Dudonio nuotraukos