Lt En
logo
lt
en

Karinės jūrų pajėgos

KJP logo

Karinės jūrų pajėgos

Daugiau kaip aštuonių dešimtmečių istoriją skaičiuojančios Karinės jūrų pajėgos yra reikšminga Lietuvos kariuomenės dalis, užtikrinanti šalies ir jos piliečių saugumą Lietuvos Respublikos teritorinės jūros vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje. Karinės jūrų pajėgos taip pat sėkmingai vykdo savo užduotis bei įsipareigojimus tarptautiniams partneriams.

Karines jūrų pajėgas sudaro Karo laivų flotilė, Jūros ir pakrančių stebėjimo tarnyba, Uosto ir priekarantės gynybos tarnyba, Logistikos tarnyba, Mokymo centras bei Jūrų gelbėjimo ir koordinavimo centras. Flotilė yra pagrindinis Karinių jūrų pajėgų elementas, kurį sudaro Priešmininių laivų divizionas, Patrulinių laivų divizionas ir Pagalbinių laivų divizionas. Karinių jūrų pajėgų personalą sudaro virš 600 karių ir civilių darbuotojų.

Lietuvai tapus NATO dalimi, Karinės jūrų pajėgos specializuojasi jūrinių minų paieškos ir nukenksminimo srityje, išlaiko bei plėtoja atitinkamus pajėgumus, skirdamos laivus bei personalą NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų I-ąjai grupei ir NATO greitojo reagavimo pajėgoms. Taip pat Karinės jūrų pajėgos kasmet skiria laivus ir štabo personalą Baltijos šalių karinių laivų junginio BALTRON veiklai vykdyti, bei rengia ir skiria karių komandas Europos Sąjungos karinėms operacijoms „Atalanta“ (Indijos vandenyne) ir „Sophia“ (Viduržemio jūroje). 

Žvelgiant į rytdienos perspektyvą, Karinės jūrų pajėgos pasitinka ją atnaujindamos Karinių jūrų pajėgų karinį laivyną moderniais laivais ir įranga, turėdamos nuolat tobulėjantį personalą, kas užtikrina puikų Karinėms jūrų pajėgoms pavestų užduočių vykdymą.