Lt En
logo
lt
en

Povamzdinis granatsvaidis H&K269

H&K269 povamzdinio granatsvaidžio kilmės šalis Vokietija. Šis povamzdinis ginklas buvo sukurtas siekiant patobulinti ginklo užtaisymą ir šūvio nuotolį. Šiuo povamzdiniu granatsvaidžiu naudojasi daugelis Europos šalių, tokių kaip Olandija, Lenkija, Portugalija, Vokietija ir jų tarpe Lietuva.

H&K269 tai vienšūvis 40mm granatsvaidis, kuris tvirtinamas prie automatinio ginklo. Lietuvos kariuomenėje jis paprastai komplektuojamas su naujesnės modifikacijos G-36. Nuo savo pirmtakų šis povamzdinis granatsvaidis skiriasi tuo, kad jį pamodifikavus jis gali būti užtaisomas tiek iš kairės tiek iš dešinės pusės. Tai šauliui suteikia patogumo ir supaprastina naudojimosi sąlygas. Automatinių ginklų taikymosi įtaisai nėra pritaikyti naudoti šį granatsvaidį, tai problemai išspręsti prie šio ginklo yra pritvirtintas sulankstomas taikliklis kuris yra sugraduotas pagal atstumą. 

H&K269 povamzdinis granatsvaidis gali šaudyti įvairaus tipo granatomis: HE, SMOKE, ILLUM, CS ir mokomosiomis. Šio ginklo paskirtis kauti priešo gyvąją jėgą, naikinti pėstininkų įrengtus fortifikacinius įtvirtinimus, taip pat nešarvuotą transportą.

TAKTINIAI-TECHNINIAI DUOMENYS

 

Šovinys 40 mm
Kalibras 40 x 46 mm
Svoris 1,5 kg
Ilgis 348 mm
Vamzdžio ilgis 280 mm
Maksimalus šūvio nuotolis 400 m