Lt En
logo
lt
en

Patruliniai laivai

„Flyvefisken“ klasės patruliniai laivai

Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos turi 4 daugiafunkcinius „Flyvefisken“ (liet. „Žuvis skraiduoklė“) (dar vadinami „Standardflex 300“) klasės patrulinius laivus P11 „Žemaitis“, P12 „Dzūkas“, P14 „Aukštaitis“ ir P15 „Sėlis“. Šie laivai pastatyti Danijoje 1989-1994 m. Į KJP patrulinių laivų divizioną šie laivai įtraukti 2008-2016 metais.

Šios klasės laivai per trumpą laiką gali būti pritaikyti priešmininėms, antvandeninėms ar kitoms kovinėms funkcijoms atlikti. Laivo korpusas pagamintas iš stiklo pluoštu sustiprinto plastiko, kuris, siekiant užtikrinti laivo įgulos saugumą, numatytose vietose sutvirtintas metalo plokštėmis.

Lietuvai priklausančiuose patruliniuose laivuose yra įdiegta taktinė užduočių valdymo sistema. Šia sistema iš laive sumontuotų jutiklių gaunami matematiškai tikslūs duomenys apie jūroje esančius laivus ir lėktuvus. Objektai jūroje gali būti aptinkami įvairiomis aplinkos sąlygomis. Taktine užduočių valdymo sistema taip pat yra valdomas laivo artilerinis pabūklas.

2017 m. laivuose P12 „Dzūkas“ ir P14 „Aukštaitis“ buvo sumontuoti keičiamo gylio sonarai, leidžiantys aptikti bet kokius po vandeniu esančius objektus, nustatyti jų tikslią buvimo vietą ir juos sekti.

„Flyvefisken“ klasės patrulinio laivo techniniai duomenys, apginklavimas:

Ilgis – 54 m;

Plotis – 9 m;

Grimzlė – 2,5 m;

Vandentalpa – 479 t;

Maksimalus greitis – 19 mazgų;

Įgula – iki 29 karių.

Laivus varo du dyzeliniai MTU tipo varikliai 2 x 2040 KW, jų bendra galia – 5471 AJ.

Laivas ginkluotas 76 mm pabūklu „Otto Melara“, kulkosvaidžiais „Browning“ ir MG3.

Laivo įgula ginkluota pistoletais „Colt“ ir automatiniais šautuvais G36C.