Lt En
logo
lt
en

HUNT klasės laivai

„Hunt“ klasės priešmininiai laivai

Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos turi du „Hunt“ klasės priešmininius laivus M53 „Skalvis“ ir M54 „Kuršis“. Šie laivai pastatyti Anglijoje 1983 m. Lietuva šiuos laivus įsigijo 2011 metais. Jie buvo modernizuoti ir priskirti KJP Karo laivų flotilės Priešmininių laivų divizionui.

Šie laivai skirti minoms ieškoti, identifikuoti ir sunaikinti. Naudodami laivo korpuse sumontuotą sonarą, šio tipo laivai aptinka po vandeniu esančius įtartinus objektus, povandeniniais robotais juos apžiūri ir, atpažinę sprogmenis, juos sunaikina. Didžioji laivo įrangos dalis yra pagaminta iš nemagnetinių medžiagų, o laivo korpusas – iš stiklo pluoštu sustiprinto plastiko. Laivo korpuse įrengta automatinė išmagnetinimo sistema sumažina laivo magnetinį lauką iki saugių ribų. Visa tai leidžia išvengti minų su magnetiniais jutikliais aktyvavimo.

„Hunt“ klasės priešmininio laivo techniniai duomenys ir apginklavimas:

Ilgis – 60,3 m;

Plotis – 10,4 m;

Grimzlė – 3,3 m;

Vandentalpa – 645 t;

Maksimalus greitis – 15 mazgų;

Įgula – iki 40 karių.

Laivą varo du dyzeliniai „Caterpillar CAT32“ tipo varikliai, kurių bendra galia – 1900 AJ. Laivas ginkluotas 40 mm pabūklu „Bofors L70“, lengvuoju kulkosvaidžiu MG3 ir sunkiaisiais kulkosvaidžiais Browning M2HB QCB. Taip pat raketinės ginkluotės sistema skirta naikinti oro taikinius GROM.

Laive taip pat įrengtas minų paieškos ir klasifikavimo sonaras S2193, povandeniniai robotai K-STER. Robotai K-STER yra dviejų tipų: inspekciniai (skirti povandeniniams objektams identifikuoti, todėl juose įtaisytos vaizdo kameros, sonarai, lazeriniai taikikliai ir pozicionavimo sistemos) ir koviniai (skirti minoms naikinti).

Laivo įgula ginkluota pistoletais HK SFP9 ir automatiniais šautuvais G36C. Prireikus į povandenines operacijas yra siunčiama narų komanda su specialia įranga.