Lt En
logo
lt
en

LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas

Vytenio  BPLB logo

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas

Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono dislokacijos vieta – Marijampolės miestas, Vytauto g. 72. 

Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono uždavinys – užtikrinti Lietuvos kariuomenės vienetų bendrą kovinį aprūpinimą Lietuvos teritorijoje ir už jos ribų bei plėtoti NATO ir ES aukštesniojo ešelono logistikos pajėgumą.

Bataliono kariai patirtį įgauna ne tik pratybose Lietuvoje bei užsienyje, bet ir tarptautinėse operacijose. Nuo 2005 metų Afganistane, Goro provincijoje, veikiančioje, Lietuvos vadovaujamoje, Provincijos atkūrimo grupėje (PAG) nuolat dalyvauja Vytenio bataliono kariai. Nuo 2005 m. bataliono kariai budi ir NATO greitojo reagavimo pajėgose (NRF).

Noras puoselėti batalioną, jo tradicijas ir atkurti dalelę istorijos, kuri sunkiu Lietuvai metu buvo intensyviai naikinama yra kiekvieno kario širdyje.

Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas yra viena iš lankytinų, istorinių – kultūrinių vietų Marijampolėje. Batalionas dalyvavo Lietuvoje vykusiuose tradiciniuose Europos Tarybos programos „Europos paveldo dienos“ renginiuose, pirmą kartą Lietuvos istorijoje pristatydamas karinį paveldą, bei 2011 m. sieninę tapybą išlikusią bataliono kareivinėse nuo 1938 m. 

Bataliono struktūra :
Bataliono valdymo grupė;
Štabas;
Štabo ir aprūpinimo kuopa;
Lauko paslaugų kuopa;
Tiekimo ir paskirstymo kuopa.  

Šiuo metu Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionui vadovauja plk. ltn. Andrius Jacina.

 Vytenio bn kariai