Lt En
logo
lt
en

Majoro Juozo Lukšos mokymo centras

Sausumos pajėgų Majoro Juozo Lukšos mokymo centras

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Majoro Juozo Lukšos mokymo centras (SP JLMC) – atskiras Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų (karinis mokymo) vienetas pavaldus Sausumos pajėgų vadui, turintis savo skiriamąjį (tarnybos) ženklą, registracijos liudijimą, antspaudą, nuostatus ir struktūrą.

Majoro Juozo Lukšos mokymo centro tikslas yra rengti Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgoms (prireikus ir kitoms kariuomenės pajėgų rūšims) reikalingus specialistus ir vadus.

Majoro Juozo Lukšos mokymo centre vykdomas karių specialistų rengimas ir kolektyvinis karių, vykstančių į tarptautines operacijas rengimas.

Majoro Juozo Lukšos mokymo centro organizuojamuose kursuose mokymo dalykus veda ne tik SP JLMC ekspertai, bet ir kitų Sausumos pajėgų padalinių kariai – neetatiniai instruktoriai, išmanantys kursuose dėstomus mokymo dalykus ir turintys praktinės patirties savo padaliniuose.

Majoro Juozo Lukšos mokymo centras yra įsikūręs Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko teritorijoje (Rukla). Šiuo metu SP JLMC vadovauja plk.ltn. Vaidas Vasiliauskas.

MISIJA - Taikant karines naujoves parengiam kvalifikuotus karius, vadus ir specialistus.

VIZIJA - Būti moderniu LK kompetencijos ir kvalifikacijos lyderiu.