Lt En
logo
lt
en

LDK Gedimino štabo batalionas

gšb emblema

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalionas

1993 metų balandžio 5 d. buvo įkurtas Atskiras komendantinis batalionas. Pagrindinė bataliono funkcija buvo administruoti bei saugoti pastatus ir kitas materialines vertybes, kurios buvo perimtos iš Lietuvą palikusios sovietų kariuomenės.

1998 m. rugsėjo 8 d. krašto apsaugos ministro įsakymu batalionas pervadintas į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalioną. Batalionui buvo suteikta teisė perimti visas tarpukario Lietuvos didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 1-ojo pėstininkų pulko, pradėto formuoti 1918 m. lapkričio 23 d., tradicijas ir atributiką.

Bataliono diena švenčiama rugpjūčio 25 dieną, tęsiant tarpukario Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 1-ojo pėstininkų pulko tradicijas: 1919 m. rugpjūčio 25-ąją Lietuvos kariuomenės sudėtyje pulkas iškovojo galutinę pergalę prieš bolševikus ties Zarasais, todėl ši data tapo tradicine iškilminga pulko švente.

2019 metais  sausio 8 dieną iškilmingos rikiuotės metu nuo Gedimino štabo bataliono atsiskyrė Laidinių, Bevielių telekomunikacijų ir PRISM kuopos. Taip įkurtas Lietuvos kariuomenės Ryšių ir informacinių sistemų batalionas.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono pagrindinis uždavinys – užtikrinti Lietuvos kariuomenės vadovavimo ir valdymo funkcionavimą. Bataliono kariai taip pat reprezentuoja Lietuvos valstybę ir kariuomenę oficialiuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje.

GSK