Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Gen. ltn. Remigijus Baltrėnas pradėjo vykdyti NATO tarptautinio karinio štabo generalinio direktoriaus pareigas

Gen. ltn. Remigijus Baltrėnas pradėjo vykdyti NATO tarptautinio karinio štabo generalinio...

Liepos 10 d. Briuselyje vadovavimą NATO Tarptautiniam kariniam štabui (angl. International Military Staff – IMS) perėmė generolas leitenantas Remigijus Baltrėnas. Generalinis direktorius tris metus vadovaus beveik 500 karių ir civilių kolektyvui iš įvairių NATO šalių. Ceremonija vyko NATO būstinėje, joje dalyvavo NATO Karinio komiteto pirmininkas admirolas Giuszeppe Cavo Dragone, kuris dėkojo pareigas baigusiam gen. ltn. Janusz Adamczak. Renginyje dalyvavo visų NATO šalių kariniai atstovai, štabo nariai ir kitų NATO vadavietės vienetų personalas.

Ceremonijos metu buvo garbingai išlydėtas iki šiol štabui vadovavęs Lenkijos kariuomenės karininkas generolas leitenantas Janusz Adamczak. Iš jo gen. ltn. R. Baltrėnas perėmė Tarptautinio karinio štabo vėliavą ir nuo šiandien pradėjo eiti pareigas.

„Pirmą kartą toks istorinis įvykis Lietuvos kariniame ir valstybės puslapyje. Man kaip generaliniam direktoriui teks siekti sutarimų ir vertinimų kariniame strateginiame lygyje. Lietuva su savo galimybėmis yra įvertinta ir paskirta į šią poziciją“, – sakė NATO tarptautinio karinio štabo generalinis direktorius generolas leitenantas Remigijus Baltrėnas.

Tarptautinio karinio štabo generalinis direktorius (angl. Director General Internation Military staff – DGIMS) yra atsakingas už Aljanso sprendimų priėmimo institucijų – dviejų strateginių vadų, Briuselyje dirbančių NATO ir šalių partnerių nacionalinių karinių pajėgų, ir civilinio Tarptautinio štabo, kuris remia NATO generalinį sekretorių ir Šiaurės Atlanto Tarybą, – koordinavimą, kad Tarptautinis karinis štabas (IMS) galėtų teikti Kariniam komitetui geriausią įmanomą karinį patarimą ir konsultacijas politiniam NATO lygmeniui.

Per daugiau nei 30 tarnybos Lietuvos kariuomenėje metų gen. ltn. Remigijus Baltrėnas vykdė įvairias vadovaujamas ir štabo karininko pareigas įvairiuose kariuomenės vienetuose. Eidamas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono vado pareigas, generolas leitenantas buvo paskirtas vadovauti 12-ajai Lietuvos vadovaujamai Tarptautinių saugumo paramos pajėgų Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupei. Jis yra vykdęs jungtinio Baltijos bataliono Pėstininkų kuopos vado pavaduotojo pareigas NATO vadovaujamų stabilizavimo pajėgų Bosnijoje ir Hercegovinoje sudėtyje, taip pat – Baltijos gynybos koledžo Jungtinio vadovybės ir štabo karininkų kurso direktoriaus, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro padėjėjo pareigas ir buvo 15-asis Antrojo operatyvinių tarnybų departamento direktorius. Jis keturis metus tarnavo Lietuvos kariniu atstovu prie NATO ir Europos Sąjungos ir beveik metus vadovavo Lietuvos kariuomenės Gynybos štabui.

Gen. ltn. R. Baltrėnas yra baigęs Lietuvos karo akademiją ir JAV sausumos pajėgų karo koledžą, kur jam buvo suteiktas strateginių studijų magistro laipsnis. Taip pat mokėsi JAV nacionalinio gynybos universiteto Jungtinių pajėgų štabo kursuose ir JAV jūrų pėstininkų korpuso universiteto Jūrų pėstininkų vadovybės ir štabo koledže.

Nuotraukos autorius srž. sp. Karolis Kavolėlis