Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Afganistano Goro provincijoje buvo minima Tarptautinė moterų diena

Afganistano Goro provincijoje buvo minima Tarptautinė moterų diena

 

Kovo 8 d. Afganistano Goro provincijoje, kur veikia Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupė (PAG), buvo minima Tarptautinė moterų diena.

 

Į minėjimo renginį, kurį organizavo Goro provincijos Moterų reikalų departamentas, atvyko PAG tarnaujančios ir dirbančios moterys iš Lietuvos, Japonijos, JAV.

 

Renginyje taip pat dalyvavo provincijos gubernatorius, kiti provincijos administracijos ir Gore veikiančių tarptautinių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.

 

Kalbėdamas renginyje, Goro provincijos gubernatorius ragino provincijos moteris aktyviau dalyvauti šeimų švietimo veikloje, o provincijos gyventojus – užtikrinti, kad moteris turėtų daugiau galimybių siekti išsilavinimo. Šventės proga už aktyvų dalyvavimą bendruomenės socialiniame ekonominiame ir kultūriniame gyvenime gubernatorius taip pat apdovanojo simbolinėmis dovanomis keliasdešimt provincijos moterų.

 

Goro provincijos Moterų departamento atstovė už nuolatinį dėmesį ir bendradarbiavimą su departamentu moterų reikalų srityje padėkojo ir PAG moterims. Joms buvo įteiktos atminimo dovanos – tradiciniai Afganistano moterų drabužių komplektai.

 

Gerbiant vietos tradicijas ir papročius, bendruose renginiuose su Moterų departamentu PAG atstovauja moterys – karės ir civilės darbuotojos.

 

Lietuvos vadovaujama PAG Gore – bendra civilinė ir karinė misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis. Lietuvos vadovaujama PAG Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų vasarą. PAG stovykla įsikūrusi provincijos sostinėje Čagčarane. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

 

PAG, be maždaug 150 Lietuvos karių ir civilių, tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kroatijos, Rumunijos ir Ukrainos kariai ir civiliai. Šiuo metu Afganistane tarnaujanti dešimtoji PAG Lietuvos karių pamaina suformuota Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės pagrindu.

 

PAG 10 visuomenės informavimo karininkas vyr .ltn. Skomantas Povilionis. J. psk. Linos Ambroževičiūtės nuotraukos.