Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Apdovanoti geriausių mokinių tiriamųjų darbų apie karo aviaciją konkurso dalyviai

Apdovanoti geriausių mokinių tiriamųjų darbų apie karo aviaciją konkurso dalyviai

 

Kovo 18 d. Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje vyko VIII mokinių konferencija „Plieno sparnai“, skirta Lietuvos karo aviacijos 91-osioms metinėms paminėti.

 

Konferencijoje, kurioje dalyvavo apie 100 mokinių iš aštuonių Lietuvos mokyklų ir vienos lietuvių mokyklos Punske (Lenkijoje), buvo pristatyti tiriamieji darbai su karo aviacija susijusiomis temomis.

 

Geriausiu darbu vertinimo komisija pripažino Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos 3 kl. mokinės Kristinos Pilkionytės studiją apie Lietuvos karo aviacijos dimisijos pulkininką leitenantą Simą Stanaitį (vadovė Rasa Pranevičienė). Autorei buvo įteikta konferencijos globėjos, krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės, įsteigta atminimo dovana.

 

Specialiais prizais taip pat buvo įvertinti keli komisijos atrinkti darbai: Šilalės rajono Upynos Stasio Girėno vidurinės mokyklos dvyliktoko Lino Jurgaičio („Trys lakūnai iš Vytogalos kaimo“, vadovė Regina Mockuvienė), Marijampolės Rimanto Stankevičiaus vidurinės mokyklos devintokių Inesos Juraitytės ir Gerdos Muraškaitės („Aviacijos tema žurnalo „Trimitas“ 1937 metų numeriuose“, vadovė Vida Bačinskaitė) ir Lenkijos Respublikos Punsko Stepono Dariaus ir Stasio Girėno pagrindinės mokyklos-gimnazijos 3 klasės mokinio Povilo Grėbliūno („JAV kovinių lėktuvų modelių pristatymas. II pasaulinis karas“, mokytoja Vida Uzdelienė).

 

Visiems konferencijos dalyviams taip pat buvo įteiktos Karinių oro pajėgų skirtos atminimo dovanos.

 

KOP Štabo viešųjų ryšių vyr. specialisto Gintauto Deksnio informacija.

 

Nuotraukos – Valdo Kilpio ir Liudviko Žiemio.