Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Baigėsi Nacionalinio paramos elemento antrosios pamainos karių vertinamosios pratybos

Baigėsi Nacionalinio paramos elemento antrosios pamainos karių vertinamosios pratybos


Birželio 29-liepos 2 d. Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje vyko Lietuvos kariuomenės Nacionalinio paramos elemento (NPE), atsakingo už bendrąją logistinę paramą Afganistane dislokuotiems Lietuvos kariniams vienetams ir tarptautiniuose štabuose tarnaujantiems kariams, antrosios pamainos (NPE-2) karių vertinamosios pratybos. Pratybose buvo vertinamas NPE-2 pasirengimas tarptautinei misijai.

 

NPE-2, kurį sudaro 18 įvairių sričių specialistų (finansų, pirkimų, pakrovimo ir judėjimo kontrolės, sandėliavimo ir kitų sričių), misiją iš pirmosios pamainos visiškai perims iki š. m. rugpjūčio vidurio.

 

NPE buvo įsteigtas vykdant Lietuvos kariuomenės transformaciją ir siekiant užtikrinti efektyvesnį operacinių pajėgumų logistinį aprūpinimą ir šio aprūpinimo kontrolę. Misijos vietoje NPE yra atsakingas už įsigijimų vykdymą, materialinių vertybių sandėliavimą, tiekimą, apskaitą ir nurašymą, taip pat Lietuvos kariuomenės finansinių išteklių tvarkymą, karių ir civilių priėmimo ir tolesnio judėjimo organizavimą ir kitas funkcijas.

NPE yra dislokuotas tarptautiniame Kabulo oro uoste. Pavieniai elemento kariai tarnauja Kandaharo oro uoste, o NPE Aprūpinimo grupė - Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane.

 

Šiuo metu Afganistane dislokuota per 200 Lietuvos karių. Jie dalyvauja NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) Goro provincijos atkūrimo grupės misijoje Čagčarane, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų štabuose Kabule ir Herate bei šių pajėgų misijoje Afganistano pietuose.

 

Vyr. ltn. Rūta Gaižutytė