Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Bus vertinamas karių pasirengimas budėti ES kovinėje grupėje

Bus vertinamas karių pasirengimas budėti ES kovinėje grupėje

Liepos 13–17 d. pustrečio šimto Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių Gaižiūnų poligone (Jonavos r.) dalyvaus pratybose „Calm Response“. Pagrindinis pratybų tikslas – įvertinti bataliono 1-osios motorizuotosios pėstininkų kuopos pasirengimą budėti Europos Sąjungos greitojo reagavimo pajėgų kovinėje grupėje (angl. EU Battle Group). Pratybose kariai vykdys įvairias taktinės užduotis: žygio, susitelkimo, puolimo, gynybos ir kitas.

 

Lietuvos kariai ES kovinėje grupėje budės 2010-ųjų pirmąjį pusmetį. Lietuvos kontingentą ES kovinėje grupėje sudarys Mindaugo bataliono motorizuotoji pėstininkų kuopa su aprūpinimo būriu, taip pat civilių ir karių bendradarbiavimo skyrius, karo policijos skyrius ir tarptautiniam štabui priskirti kariai  – iš viso apie 130 žmonių. Kartu su lietuviais ES kovinėje grupėje budės kariai iš Lenkijos, Latvijos, Slovakijos ir Vokietijos.

 

ES kovinės grupės – tai daugianacionalinės jungtinės greitojo reagavimo pajėgos, skirtos kovai su krizėmis. ES narės priskiria po pusmetį budėti jose savo karius ir techniką. Kovinėms grupėms priskirti nacionaliniai kariniai vienetai budi savo šalyse būdami aukštos parengties, o ES politinei vadovybei priėmus sprendimą panaudoti kovinę grupę krizės regione, kariai per 5–10 dienų turi būti pasirengę vykti į operaciją bet kur už ES ribų, 6 tūkst. kilometrų spinduliu aplink Briuselį.

 

Pirmoji ES kovinė grupė pradėjo budėti 2005 metų pradžioje, o nuo 2007 metų kiekvieną pusmetį budi po dvi kovines grupes. Kiekvieną grupę sudaro apie 2 tūkst. karių.

 

Supratimo memorandumas dėl penkiašalės Lenkijos, Latvijos, Lietuvos, Slovakijos ir Vokietijos ES kovinės grupės buvo pasirašytas 2006 metų lapkritį Briuselyje vykusio ES gynybos ministrų susitikimo metu.

 

Be karių, priskirtų budėti ES kovinėje grupėje, 2010-ųjų pirmąjį pusmetį dar apie pusšešto šimto Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ karių budės NATO greitojo reagavimo pajėgose (angl. NATO Response Force).

 

Pastaba žiniasklaidai: Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Mindaugo bataliono atstovą jaunesnįjį puskarininkį Darių Dzimidą, tel. (8-600) 21 931.