Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Čagčarane vyko ES policijos misijos atstovų suorganizuoti Nacionalinės policijos mokymai

Čagčarane vyko ES policijos misijos atstovų suorganizuoti Nacionalinės policijos mokymai


Kovo 4 d. Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane vyko mokymų Afganistano nacionalinės policijos (ANP) aukštiesiems pareigūnams, kuriuos organizavo Europos Sąjungos policijos misijos Afganistane (EUPOL) atstovai, baigimo ceremonija.

 

Be kursus baigusių ANP atstovų, ceremonijoje taip pat dalyvavo Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) dešimtosios Lietuvos karių pamainos štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Artūras Jasinskas, JAV valstybės departamento atstovas Brianas Roraffas, Čagčarane veikiančios JAV saugumo pajėgų karinių patarėjų grupės (Security Forces Advisory Team) vadovas vyresnysis leitenantas Renardo Jonesas ir kiti svečiai.

 

Savaitę trukusiuose mokymuose dalyvavo dvylika aukštų ANP pareigūnų, tarp jų – Goro provincijos policijos viršininkas brigados generolas Abdul Baqi Nooristani, taip pat provincijos Operacijų valdymo centro, Greitojo reagavimo pajėgų, Kovos su terorizmu padalinio vadovai, kiti už saugumą provincijoje atsakingi asmenys.

 

PAG atstovai mokymų dalyviams įteikė atminimo dovanas.

 

„Šiais mokymais siekiama ne tik suteikti profesinių žinių, bet ir ugdyti vietos policijos profesinę etiką, kuri padėtų įveikti asmeninių ir gentinių interesų įtakas policijos darbe“, – apie mokymų reikšmę kalbėjo plk. ltn. A. Jasinskas.

 

„Šie mokymai - tai ilgalaikio Afganistano nacionalinės policijos mokymų plano dalis, – sakė EUPOL komandos Goro provincijoje patarėjas mokymo klausimais Vytaras Ratkevičius. – Ateityje planuojame rengti kursus policijos padalinių provincijos sostinėje ir provincijos rajonuose vadovams“. Anot V. Ratkevičiaus, ateityje EUPOL taip pat planuoja organizuoti kursus policijos mokymų instruktoriams ir kriminalinės policijos tyrėjams.


Įvairius kursus Afganistano policijai taip pat reguliariai organizuoja Goro PAG kariai ir JAV saugumo pajėgų patarėjų grupė.


EUPOL misija, kurioje dalyvauja ir Lietuvos policijos atstovai, Afganistane pradėta 2007 metais. EUPOL vadavietė yra šalies sostinėje Kabule, o tarptautinės EUPOL komandos veikia aštuoniolikoje provincijų, tarp jų ir Goro provincijoje. Gore EUPOL komanda, kurią sudaro du pareigūnai iš Lietuvos ir vienas atstovas iš Rumunijos, įsikūrusi PAG karių stovykloje. Misijos dalyviai vykdo patariamojo pobūdžio užduotis, organizuoja įvairius mokymus.

PAG veikloje taip pat dalyvauja JAV saugumo pajėgų patarėjų komandos kariai, kurie taip pat teikia paramą Goro provincijos policijai.

 

Lietuvos vadovaujama PAG – bendra civilinė ir karinė misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis. Lietuvos vadovaujama PAG Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metais. PAG stovykla įsikūrusi provincijos sostinėje Čagčarane. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

 

PAG, be maždaug 150 Lietuvos karių ir civilių, tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kroatijos, Rumunijos ir Ukrainos kariai ir civiliai. Šiuo metu Afganistane tarnaujanti dešimtoji PAG Lietuvos karių pamaina suformuota Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės pagrindu.

 

 

PAG 10 visuomenės informavimo karininkas vyresnysios leitenantas Skomantas Povilionis.

PAG- 10 nuotraukos.