Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Goro provincijoje lankėsi užsienio šalių žiniasklaidos atstovai

Goro provincijoje lankėsi užsienio šalių žiniasklaidos atstovai

Liepos 12–14 d. Afganistano Goro provincijoje, kur veikia Lietuvos vadovaujama Goro provincijos atkūrimo grupė (PAG), lankėsi užsienio žiniasklaidos delegacija. Žurnalistų, atstovaujančių žiniasklaidos priemonėms iš septynių šalių – Gruzijos, Kanados, Naujosios Zelandijos, Nyderlandų, Serbijos, Slovakijos ir Vengrijos, – vizitą į Afganistaną organizavo JAV, norėdamos plačiau nušviesti NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. NATO International Security Assistance Force) operacijos, kurioje dalyvauja ir Lietuva, veiklą. Žurnalistų vizito programa Gore rūpinosi PAG-9 kariai ir civiliai. 

 

Goro sostinėje Čagčarane žurnalistai aplankė PAG stovyklą, susitiko su PAG kariais ir stovykloje dirbančiais civiliais atstovais. Tai buvo vienintelė karių stovykla, kurioje Afganistane lankėsi žurnalistai. Vėliau jie susitiko su provincijos gubernatoriaus pavaduotoju. Pareigūnas pasakojo apie Gorą ir vietos valdžios bendradarbiavimą su PAG, džiaugdamasis Lietuvos vadovaujamos misijos veikla užtikrinant saugumą provincijoje, skatinant vystimąsi, pritraukiant tarptautines organizacijas ir šalis donores, taip pat šiltais Lietuvos karių ir vietos gyventojų santykiais.

 

Gore žurnalistai susipažino su Lietuvos įgyvendintais vystomojo bendradarbiavimo projektais: lankėsi Sangow Bar kaime, kuriame 2006 metais už Lietuvos lėšas buvo pastatyta mažoji hidroelektrinė, elektra aprūpinanti pustrečio šimto šeimų, taip pat apžiūrėjo Čagčarano viešąją biblioteką ir valstybės tarnautojų mokymo centrą, susipažino su kitais projektais. PAG devintosios pamainos (PAG-9) vadas pulkininkas Alvydas Šiuparis ir Lietuvos specialiosios misijos Afganistane vadovo pavaduotojas Andrius Purvaneckas žurnalistams pristatė misijos karių ir civilių  veiklą ir atsakė į juos dominančius klausimus.

 

Išvykdami žurnalistai ir juos lydėjusios NATO ir JAV ambasados Kabule atstovės PAG-9 vadui padėkojo už puikiai organizuotą vizito Gore programą. Keli žurnalistai minėjo, kad šis vizitas į Goro provinciją pakeitė jų supratimą apie tarptautinės bendruomenės veiklą Afganistane ir parodė, kad net tokios mažos šalys kaip Lietuva gali daug padaryti Afganistane.

 

Gore lankęsi žurnalistai atstovavo savo šalių laikraščiams ir televizijoms, kurių auditoriją bendrai sudaro beveik 2,5 milijono žmonių.

 

Provincijos atkūrimo grupė Gore – tai Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų dalis. Lietuvos vadovaujama PAG Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų birželį. Dabar Afganistane tarnauja jau devintoji PAG pamaina, suformuota daugiausia iš Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono karių.

 

Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

 

PAG, be Lietuvos karių ir civilių, tarnauja ir dirba Danijos, Kroatijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Ukrainos, Gruzijos ir Japonijos kariai ir civiliai.

 

PAG-9 visuomenės informavimo karininkas vyr. ltn. Marius Varna. Nuotraukos vyr. ltn. Mariaus Varnos.