Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Gynybos štabo viršininkas dalyvavo tarptautinio karinio bendradarbiavimo konferencijoje

Gynybos štabo viršininkas dalyvavo tarptautinio karinio bendradarbiavimo konferencijoje

Praėjusią savaitę, Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas kontradm. Giedrius Premeneckas dalyvavo Drezdene, Vokietijoje vykusioje operacinio lygmens tarptautinio karinio bendradarbiavimo konferencijoje. Renginys subūrė aukšto rango karinius atstovus bei NATO struktūrinių vadaviečių vadus, kurie diskutavo apie kolektyvinės gynybos stiprinimą ir bendrus tarptautinio saugumo iššūkius.

„Konferencija suteikė puikią galimybę aptarti aktualius klausimus, pasidalyti gerąja patirtimi ir dar labiau stiprinti tarpusavio bendradarbiavimą. Lietuva turi sukauptą reikšmingą patirtį reaguojant į hibridines grėsmes ir galime ja dalytis su sąjungininkais, o mainais turime galimybę mokytis iš jų. Tokiu būdu stipriname tiek savo nacionalinius pajėgumus, tiek bendrą gebėjimą reaguoti į nuolat besikeičiančią saugumo aplinką“, – sakė kontradm. Giedrius Premeneckas.

Konferencijos metu ypatingas dėmesys buvo skirtas Baltijos jūros regiono saugumo situacijos analizei ir naujausiems geopolitiniams pokyčiams. Dalyviai aptarė išaugusias grėsmes Europos saugumui, hibridinių grėsmių keliamus iššūkius ir būtinybę nuolat stiprinti NATO atgrasymo bei gynybos priemones. Diskusijose daug dėmesio skirta kolektyvinių veiksmų koordinavimui, operacinių pajėgumų integracijai, tarpusavio bendradarbiavimo stiprinimui ir praktinėms priemonėms, kurios padėtų greičiau ir efektyviau reaguoti į galimas krizines situacijas.

Svarbi konferencijos dalis buvo skirta tarptautinio bendradarbiavimo plėtros kryptims – aptartos galimybės efektyviau išnaudoti esamas pajėgas ir infrastruktūrą, tobulinti pajėgų sąveikumą bei stiprinti ryšius tarp nacionalinių ir NATO operacinio lygmens vadaviečių. Buvo akcentuota, kad tik glaudžiai bendradarbiaudamos šalys gali užtikrinti tvarų saugumą visame Baltijos jūros regione.

Konferencijos metu, tarp Lietuvos ir Vokietijos buvo pasirašytas dvišalis susitarimas, kuriuo abi šalys įsipareigoja rengti nuolatinius įvairaus lygmens susitikimus. Tokie dvišaliai susitikimai leis dar efektyviau keistis informacija, suderinti karinį rengimą ir koordinuoti Vokietijos brigados bei jai skirtos infrastruktūros projektus.

Konferencijoje dalyvavo Šiaurės Amerikos, Šiaurės ir Rytų Europos šalių bei NATO struktūrinių operacinio lygmens vadaviečių vadai ir viršininkai. Dalyvių diskusijos patvirtino, kad regiono saugumą gali užtikrinti tik nuoseklus, ilgalaikis ir koordinuotas kolektyvinis darbas, o bendri įsipareigojimai ir atvira informacijos sklaida yra esminiai faktoriai siekiant tinkamai pasirengti įvairiems galimiems scenarijams.

Vokietijos kariuomenės nuotrauka.