Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Iš Izraelio pakilo Karinių oro pajėgų orlaivis su pirmąja Lietuvos piliečių grupe

Iš Izraelio pakilo Karinių oro pajėgų orlaivis su pirmąja Lietuvos piliečių grupe
Spalio 11 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų transportiniu orlaiviu C-27J Spartan iš Izraelio į Turkiją skraidinama pirmoji 29 Lietuvos piliečių grupė. Iš Antalijos 14.10 val. išskridęs Lietuvos kariuomenės orlaivis 16.00 val. leidosi Izraelio sostinėje Tel Avive. Ben Guriono oro uostą su evakuojamais Lietuvos piliečiais orlaivis paliko apie 20:45 val. Orlaivis leisis Turkijos Antalijos oro uoste. 
 
„Evakuacijos operacija vyksta ir tęsis tol, kol visi to prašantys Lietuvos piliečiai bus saugiai išgabenti iš Izraelio“, – sako Lietuvos kariuomenės vadas gen. Valdemaras Rupšys.
 
Orlaivis C-27J Spartan evakuacijai iš Lietuvos pakilo antradienio vakarą ir nusileidęs Turkijoje pradėjo nekarinio personalo evakuacijos operaciją (angl. Non-combatant Evacuation Operation, NEO). Turkijoje orlaivis turėtų budėti iki spalio 15 d., bet viskas priklausys nuo užsiregistravusių išvykimui iš Izraelio asmenų skaičiaus.
 
Tai antroji tokio pobūdžio Lietuvos kariuomenės operacija (evakuacijos iš krizės apimto regiono), pirmosios metu buvo evakuoti civiliai vertėjai ir jų šeimos iš Afganistano.
 
LK informacija

Vyr. srž. sp. Tomo Kavaliausko nuotraukos