Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Karinių jūrų pajėgų vyriausias puskarininkis skaitė paskaitas tarptautiniame seminare

Karinių jūrų pajėgų vyriausias puskarininkis skaitė paskaitas tarptautiniame seminare

 

 

Rugsėjo 19–25d. JAV Karinių jūrų pajėgų kvietimu Lietuvos karinių jūrų pajėgų (KJP) vyriausias puskarininkis vyr. psk. Gediminas Zabitis dalyvavo Europos karinių jūrų  pajėgų globalios jūrinės partnerystės seminare „Eurasia Partnership Capstone 2009“ Graikijoje. Seminaras vyko NATO jūrinių kontrolės operacijų mokymo centre Kretos saloje.

 

Lietuvos atstovas seminaro klausytojams skaitė paskaitas apie šiuolaikinį nekarininkų korpuso vaidmenį profesinėje jūrinėje aplinkoje. Be Lietuvos atstovo paskaitas taip pat skaitė JAV, Graikijos, Latvijos ir Norvegijos atstovai. Seminare dalyvavo klausytojai iš Bulgarijos, Gruzijos, Ukrainos, JAV, Azerbaidžiano, Lenkijos, Kazachstano ir Graikijos. Iš viso seminare dalyvavo 80 puskarininkių ir karininkų.

 

Vienas iš seminaro tikslų buvo supažindinti dalyvius su puskarininkių korpuso karių rengimu ir jų vaidmeniu jūrinėje aplinkoje, gerinant jūrinę saugą ir saugumą. Seminaro metu taip pat buvo pristatomos šalių dalyvių karinių jūrų ir pakrantės apsaugos pajėgų pagrindinės užduotys, dalyvavimas tarptautiniuose mokymuose, pagrindinių operacijų veiksmingumas bei jų nauda. Daug buvo diskutuota apie jūreivių-puskarininkių rengimo programas ir jų veiksmingumo gerinimo būdus bei standartizavimą tarp NATO šalių.

 

Paskaitų metu didžiausias dėmesys buvo skirtas Lyderio ugdymo temai: sprendimų priėmimas, darnios komandos formavimas, jūreivių ugdymas, efektyvus bendravimas, etiškas elgesys, žmonių svarba vadovavimo procese ir t. t.

 

Seminaro organizatoriai puikiai įvertino Lietuvos atstovo dalyvavimą seminare. JAV karinio jūrų laivyno atstovas ir pagrindinis seminaro planuotojas komandoras Larry Ollice specialiai seminarui išleistoje knygoje „Eurasia Partnership Capstone Alumni Book 2009“, taip įvertino šių metų Lietuvos atstovo dalyvavimą seminare: „Šiais metais Lietuvos karinių jūrų pajėgų vyriausiojo puskarininkio prisijungimas prie instruktorių grupės iš Jungtinių Amerikos Valstijų karinių jūrų pajėgų  pridėjo tvirtumo į jau  iš anksti paruoštos  programos išdėstymui".

 

Šis seminaras buvo naudingas tiek klausytojams, tiek instruktoriams. Kartu dirbant buvo pasidalyta patirtimi su patyrusiais, didelį profesinį stažą turinčiais puskarininkiais iš kitų NATO šalių. Seminaras suteikė daug naudingos informacijos, kurią bus galima pritaikyti tobulinant Lietuvos nekarininkų korpuso tarnybą.

 

Tekstą parengė Karinių jūrų pajėgų viešųjų ryšių karininkas kpt. ltn. Antanas Brencius.