Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Kario priesaika Tėvynei – tai priesaika kiekvienam jos piliečiui

Kario priesaika Tėvynei – tai priesaika kiekvienam jos piliečiui

Liepos 23 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotame (Kęstučio batalionas) ir Kunigaikščio Margirio (Margirio batalionas) pėstininkų batalionuose išskirtinė diena – Lietuvos Respublikai vadų, tarnybos draugų ir artimųjų bei šeimos narių akivaizdoje prisiekė nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) kariai.

Kęstučio bataliono NPPKT kariai Pagėgiuose po šv. Mišių Švento kryžiaus bažnyčioje gatvėmis iškilmingai žygiavo į priesaikos ceremonijos vietą, kur Lietuvai prisiekė apie dvi kuopas jaunųjų karių. Viso renginio metu veikė ginkluotės ir karinės technikos paroda. Renginio pradžioje Kęstučio bataliono vadas plk. ltn. Arūnas Vaškevičius susitiko su NPPKT karių tėvais ir papasakojo apie batalione tarnaujančių karių kasdienybę ir atsakė į rūpimus klausimus.

Radviliškio r. savivaldybės Aušros aikštėje surengtoje Margirio bataliono jaunųjų karių iškilmingoje priesaikos ceremonijoje priesaikos žodžius Lietuvai ištarė daugiau kaip 130 karių. Skaityti priesaikos tekstą visų prisiekiančiųjų karių vardu ir garbė pabučiuoti bataliono kovinę vėliavą buvo suteikta jaunesniajai eilinei Ingai Pociūtei. Karius palaimino Lietuvos kariuomenės vyresnysis kapelionas plk. ltn. Virginijus Veilentas, o trys salvės nuaidėjo už Lietuvą, Lietuvos kariuomenę ir Margirio batalioną.

Nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba yra nepertraukiama, privalomoji pradinė karo tarnyba, kurią atlikdamas karo prievolininkas įgyja pagrindinį karinį parengtumą ir pasirengia veikti karinio vieneto sudėtyje. Po 9 mėnesių karo prievolininkas gali rinktis profesinę karo tarnybą ar atlikti tarnybą rezerve.

Lietuvos kariuomenės informacija ir nuotraukos.