Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Kariuomenė dalyvavo jubiliejinės Kovo 11-osios minėjime Vilniuje

Kariuomenė dalyvavo jubiliejinės Kovo 11-osios minėjime Vilniuje

Kovo 11 d. Lietuvos kariuomenė iškilmingai minėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmetį. Šią dieną kariuomenės padaliniuose buvo keliama Lietuvos valstybinė vėliava, Vilniuje kariai dalyvavo iškilmingame parade Gedimino prospektu, kituose šalies miestuose – koncertuose ir įvairiuose šventiniuose renginiuose.

 

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos, išvakarėse kovo 10 d. Vilniuje, Kaune, Kėdainiuose, Klaipėdoje, Joniškyje ir Pakruojyje kariai padėjo gėlių ant Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų kapų.

 

Šventės išvakarėse labiausiai tarnyboje nusipelniusiems kariams ir civiliams tarnautojams krašto apsaugos sistemos vadovybė įteikė apdovanojimus.

 

Kovo 11-osios, Lietuvos Nepriklausomybės dienos, rytą prie Krašto apsaugos ministerijos vyko Lietuvos šaulių sąjungos jaunųjų šaulių pasižadėjimo ir šaulių priesaikos Lietuvos Respublikai ceremonija, per kurią Lietuvos Respublikai pasižadėjo ir prisiekė apie 200 Vilniaus apskrities Mindaugo 10-osios rinktinės jaunųjų šaulių ir rikiuotės šaulių.

 

Vidurdienį Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo rūmų, vyko tradicinė trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija. Ceremonijoje dalyvavo Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa, Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariuomenių orkestrai, Lietuvos šaulių sąjungos šauliai. Iškilmingame renginyje kartu su šalies vadovais ir aukštais užsienio svečiais dalyvavo Krašto apsaugos ministerijos vadovybė, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, aukšti karininkai ir kariai, taip pat Sąjūdžio, pasipriešinimo dalyviai, vilniečiai ir miesto svečiai. Ceremonijos metu Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečio proga su švente Lietuvos žmonės pasveikino NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdantys Prancūzijos karinių oro pajėgų kariai – dviem naikintuvais „Mirage" 2000 praskrisdami virš Nepriklausomybės aikštės.

 

Po trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijos, Vilniuje, Gedimino prospektu vyko iškilmingas Lietuvos kariuomenės paradas - eitynės nuo Nepriklausomybės iki Katedros aikščių. Parade dalyvavo Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir XIV a. karių būrys, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Sausumos, Karinių oro, jūrų pajėgų, Logistikos vadybos, Mokymo ir personalo valdybos, Krašto apsaugos savanorių pajėgų būriai ir jų vėliavų grupės, NATO šalių vėliavų ir partizanų apygardų vėliavų būriai, taip pat Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariniai orkestrai. Parade kartu su Lietuvos kariuomenės kariai žygiavo sukarintų struktūrų atstovai: Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Muitinės tarnybos ir Vidaus reikalų ministerijos būriai. Iš viso parade dalyvaus apie 600 karių ir maždaug 200 sukarintų struktūrų atstovų.

 

Vėliau Vilniaus arkikatedroje bazilikoje vyko šv. Mišios. Katedros aikštėje taip pat vyko šventiniai koncertai, kuriuose kartu su kitais atlikėjais dalyvavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariuomenių orkestrai.

 

A. Pliadžio (KAM) nuotraukos