Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Kariuomenės dieną Seinuose pagerbtas žuvusių Lietuvos karių atminimas

Kariuomenės dieną Seinuose pagerbtas žuvusių Lietuvos karių atminimas

Minint Kariuomenės dieną Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono ir „Geležinio Vilko” mechanizuotos pėstininkų brigados kariai kartu Lietuvos Respublikos konsulu Seinuose Genadijumi Mackeliu, Seinų „Žiburio“ bei Punsko S. Dariaus ir S. Girėno  lietuviškų mokyklų mokiniais ir jų mokytojais pagerbė 1919 - 1920 m. už Lietuvos laisvę žuvusių karių atminimą Berznyko ir Seinų kapinėse.

Vėliau „Žiburio“ gimnazijoje įvyko karių susitikimas su lietuvių mokiniais, kurie Kariuomenės proga parengė specialią meninę programą. Lietuvos kariai taip pat surengė mokiniams praktinius mokymus, demonstravo karinės aprangos ir įrangos elementus.  

Kariuomenės dienos proga Lietuvos kariai Seinų ir Punsko lietuviškų mokyklų mokinius aplanko jau septynioliktą kartą.

Lietuvos Respublikos konsulas Genadijus Mackelis dėkojo kariams už nuolatinį dėmesį lietuvių mokiniams ir lietuvybei.  Konsulo teigimu, Lietuvos karių apsilankymai Seinuose ir Punske bei dėmesys mokiniams stiprina čia gyvenančių lietuvių tautinę tapatybę, kelia pasididžiavimą Lietuvos valstybe, o tai mato ne tik čia gyvenantys lietuviai, bet ir jų kaimynai.

LK nuotraukos.