Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Kaune vyks Lietuvos karo aviacijai skirta tarptautinė mokinių konferencija „Plieno sparnai“

Kaune vyks Lietuvos karo aviacijai skirta tarptautinė mokinių konferencija „Plieno sparnai“


Kovo 18 d. Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje vyks aštuntoji mokinių konferencija „Plieno sparnai“, skirta Lietuvos karo aviacijos 91-osioms metinėms paminėti.

 

Konferencijoje, kurioje dalyvaus apie 100 mokinių iš aštuonių Lietuvos mokyklų ir vienos lietuvių mokyklos Punske (Lenkijoje), bus pristatomi tiriamieji darbai, nagrinėjantys Lietuvos karo aviacijos istoriją, aviacijos įtaką visuomenės raidai, literatūrai, menui.

 

Konferenciją, kuria siekiama skatinti jaunuolius domėtis savo šalies ir kariuomenės istorija ir ugdyti jų pilietiškumą, organizuoja Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Štabas, bendradarbiaudamas su Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija. Konferencijos globėja – Lietuvos krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

 

Mokinių tiriamuosius darbus vertins ir iš jų geriausius išrinks komisija, kuriai pirmininkaus Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų archyvaras, publicistas, aviacijos istorijos tyrinėtojas ir daugelio knygų apie karo aviaciją autorius Algirdas Gamziukas.

 

Per konferenciją iš mokinių pateiktų renginio logotipų projektų bus išrinktas geriausias, kuris taps oficialia šiųmetinio renginio emblema.

 

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Viešųjų ryšių vyr. specialisto Gintauto Deksnio informacija. Asmuo ryšiams - G. Deksnys, tel. 8-37 30 76 50.

 

Logotipo konkurso darbų autoriai:

Logotipo  Nr. 1 - Vaida Trakimaitė

Nr. 2 - Jūratė Baužaitė
Nr. 3 - Rūta Adomavičiūtė
Nr. 4 - Agnė Dobilaitė