Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė lankėsi Kovinio rengimo centre Nemenčinėje

Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė lankėsi Kovinio rengimo centre Nemenčinėje

Spalio 1 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė lankėsi Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje. Vizito metu ministrė susipažino, kaip veikia kompiuterinis taktikos treniruoklis JCATS (angl. Joint Conflict and Tactical Simulation) ir stebėjo Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono karių kompiuterizuotas pratybas.


Vizito metu ministrę lydėjo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Jonas Vytautas Žukas, Lietuvos kariuomenės Mokymo ir personalo valdybos vadas plk. Jurgis Norgėla, Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadas plk. Vilmantas Tamošaitis.


Krašto apsaugos ministrei buvo pristatyti Kovinio rengimo centro Kompiuterizuotų pratybų skyriaus (KPS), kuris organizuoja ir vykdo Lietuvos kariuomenės padalinių kovinį rengimą, ruošia padalinius tarptautinėms misijoms ir rengia karinių vienetų štabų mokymus, uždaviniai, funkcijos, struktūra, JCATS treniruoklio galimybės ir panaudojimas, batalionų pratybų vykdymo schema, tarptautinis bendradarbiavimas, kt.


Vėliau krašto apsaugos ministrė stebėjo, kaip vyksta Birutės bataliono karių pratybos „Geležinis ragas“, bendravo su kariais.


JCATS kompiuterinis treniruoklis jau trys metai sėkmingai veikia Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre. JCATS kompiuterinis treniruoklis yra progresyvi ir efektyvi šiuolaikinė kompiuterizuota karinio tobulinimo sistema, leidžianti optimaliai panaudoti šiuolaikines technologijas įgyvendinant kovinio rengimo programas, taip pat sudaranti sąlygas vykdyti mažai kainuojantį ir realistišką taktikos mokymą, organizuojant įvairaus pobūdžio ir lygmens pratybas (taktiniai mokymai, taikos rėmimo operacijos, logistinės, civilinės, humanitarinės operacijos ir t.t.), kurios yra maksimaliai priartintos prie realių veiksmų ir sąlygų (vietovės ypatumai, gamtinės sąlygos, technikos ir ginkluotės panaudojimas).


Vykstant sėkmingam bendradarbiavimui su JAV „CUBIC“ korporacijos imitacinių technologijų specialistų grupe yra vykdomi JCATS modernizavimo darbai ir programinės įrangos atnaujinimas. Anksčiau naudota JCATS 8 versija spalio mėnesį buvo pakeista į JCATS 9 versiją, kuri suteikia didesnes galimybes organizuojant kompiuterizuotas pratybas.


Kpt. Aistė Žvilaitytė, Kovinio rengimo centro viešųjų ryšių karininkė.
Nuotrauka  –  kpt. Mariaus Geležiūno, Birutės batalionas.