Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas domėjosi karių vykdomomis užduotimis pasienyje

Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas domėjosi karių vykdomomis užduotimis pasienyje

Liepos 22 d. karius savanorius, vykdančius Taikos meto užduotis pasienyje su Baltarusija esančiose Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus pasienio rinktinės Švenčionių ir Adutiškio užkardose, aplankė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) vadas plk. Linas Kubilius, štabo viršininkas plk. ltn. Mantas Juozaitis ir Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės vadas plk. ltn. Vaidotas Šidlauskas. Karininkai susitiko su abiejų užkardų vadais, kariais savanoriais ir domėjosi, kaip kariams bei pasieniečiams drauge sekasi vykdyti užduotis, kokie pagrindiniai iššūkiai. 

Plk. L. Kubilius bendros Švenčionių užkardos pasieniečių ir karių rikiuotės metu dėkojo pasieniečiams už jų atliekamą darbą.

„Mūsų valstybės siena yra mūsų visų reikalas. Kariams savanoriams norėčiau priminti, kad mūsų užduotys numato ginti šalies nepriklausomybę ir saugoti jos žemių vientisumą, sienų nepažeidžiamumą. Šiandien esame tokioje situacijoje, kai nuo žodžių pereiname prie darbų, kai saugodami savo valstybės sieną, vykdome savo užduotis ir atliekame karišką pareigą ne kur nors toli nuo Lietuvos, taikos palaikymo misijoje, o čia, savo žemėje.  Valstybės sienos apsauga šiandien nėra vien tik pasienio vado ir jo pareigūnų darbas – tai visų mūsų pareiga: viena siena, viena Tėvynė. Pasitikiu pasienio pareigūnų profesionalumu ir tikiuosi, kad Savanorių pajėgų ir kitų kariuomenės padalinių (Karo policijos bei MPB „Žemaitija“ Kęstučio bataliono karių) parama mus paverčia bendra ir tvirta komanda, darniai vykdančia savo užduotis,“ – kalbėjo KASP vadas.

„KASP karių pagalba yra labai reikšminga. Susiklosčius ypatingai situacijai pasienyje pirmieji į pagalbą atėjo kariai savanoriai, todėl jiems dėkoju iš visos širdies,“ – dėkojo kariams savanoriams Švenčionių užkardos vadas v. t. plk. ltn. Raimondas Bučelis.

Adutiškio pasienio užkardos vadas v. t. kpt. Vygantas Stunžėnas skaičiuoja, kad į pagalbą pasieniečiams atėjus kariams savanoriams į pamainas išeinančių sargybų skaičius išaugo dvigubai.

„Labai pagerėjo prevencinis darbas, kadangi pasienyje kovojame ne tik su sienos pažeidėjais, bet ir su kontrabanda, o jos pastaruoju metu ženkliai sumažėjo. Kariai savanoriai yra labai imlūs, žingeidūs, iškart klausia patarimų ar prašo pagalbos todėl netrukome laiko juos apmokydami, jie labai greitai susivokė kokie įgūdžiai reikalinga padedant pasieniečiams vykdyti jų funkcijas,“ – teigė Adutiškio pasienio užkardos vadas.

Šiuo metu vien iš Didžiosios Kovos apygardos 8-osios ir Vyčio apygardos 5-osios rinktinių kiekvieną parą į pagalbą Vilniaus pasienio rinktinės 5 užkardoms kiekvienai pamainai yra skiriama virš 100 karių.

Didžiosios Kovos apygardos rinktinės vadas plk. ltn. Vaidas Šidlauskas sako esąs dėkingas tiek patiems kariams, tiek jų darbdaviams, kurie sudaro sąlygas kariams atvykti į tarnybą, vykdyti šias užduočių, remiant pasienio pareigūnus.

„Kariai be galo džiaugiasi tuo ką jie daro, nes tai yra artima tam, kam jie treniruojasi, juolab, kad tai yra galimybė veikti drauge su kitomis institucijomis, ne tik su pasieniečiais, bet ir kinologais, policija. Kariai aprūpinti ginklais, kovine amunicija, turi naktinio matymo prietaisus, termovizorius, o realūs įvykiai yra čia pat, jie vyksta praktiškai kiekvieno patrulio metu. Sieną nelegaliai kirsti bandantys asmenys arba kontrabandininkai nėra persirengę pratybų žaidėjai, o realūs asmenys. Budėjimų metu kariai turi išlaikyti maksimalų budrumą, o paskutinieji kasdienių situacijų raportai rodo, kad situacijose pasienyje dalyvauja tikrai nemažas kiekis mūsų karių,“ – sakė Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės vadas.

KASP informacija.
Gr. Vilaus Džiavečkos nuotraukos.