Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Kviečiame dalyvauti Tado Dambrausko fotografijų konkurse

Kviečiame dalyvauti Tado Dambrausko fotografijų konkurse

Krašto apsaugos ministerija primena ir kviečia visus, norinčius dalyvauti konkurse „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2010", pateikti darbus iki balandžio 12 dienos. Jau šeštą kartą rengiamo konkurso tikslas - informuoti visuomenę apie Lietuvos kariuomenę, skatinti šalies fotografus ir žurnalistus domėtis karių gyvenimu, karius - fotografuoti.

 

Konkurse gali dalyvauti krašto apsaugos sistemos ir šalies spaudos profesionalūs fotografai, taip pat fotografai mėgėjai, kariškiai ir civiliai - visi, kuriuos domina krašto apsaugos, kariuomenės aktualijos.

 

Atkreipiame dėmesį, kad šįmet keičiasi konkurso sąlygos: visi profesionalų ir mėgėjų 2009-2010 metais sukurti darbai kartu varžysis keturiose temose - „Portretas", „Profesionalumas", „Atmintis" ir „Reportažas".

 

Geriausių nuotraukų parodos atidarymas ir laureatų apdovanojimas vyks 2010 m. birželio mėn. vienoje iš Vilniaus galerijų. Taip pat bus išleistas nuotraukų katalogas.

 

Asmenis, nusprendusius dalyvauti konkurse, savo darbus prašome siųsti ne vėliau kaip iki šių metų balandžio 12 d. el. paštu fotokonkursas@kam.lt arba adresu: Krašto apsaugos ministerijos Leidybos ir informacinio aprūpinimo tarnybai, Totorių g. 25/3, LT-01121 Vilnius, ant voko pažymint „T. Dambrausko fotokonkursui". Telefonas pasiteirauti: (8 5) 273 55 50. Atkreipiame dėmesį, kad nuotraukos bus priimamos tik skaitmeninėse rinkmenose (failuose).

 

Išsami informacija apie konkurso sąlygas ir reikalavimus pateikiama konkurso nuostatuose, kuriuos rasite Krašto apsaugos ministerijos interneto svetainėje.

 

Konkurso globėja - krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

 

Konkursą remia portalas „Delfi"  ir UAB „Fotoservisas".

 

***

 

Apie Tadą Dambrauską

 

Karo operatoriaus ir fotografo Tado Dambrausko vardas šiam fotokonkursui suteiktas norint įamžinti jo atminimą ir nuopelnus. Tadas Dambrauskas Krašto apsaugos departamente pradėjo dirbti 1990 metais, netrukus buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys" fotografu, brigados „Geležinis Vilkas" ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi. Jis sukaupė unikalų nuotraukų ir vaizdų archyvą - fiksavo Lietuvos kariuomenės raidą nuo Sąjūdžio žaliaraiščių iki modernios, vertos narystės NATO, kariuomenės. Dirbdamas Tadas Dambrauskas nevengė rizikos ir netradicinių sprendimų, dėl „gero kadro" buvo pasiryžęs pralaužti bet kokius ledus. Jis pirmasis ir vienintelis kariuomenėje filmavo parašiutininkus prisirišęs prie lėktuvo sparno, nuolat leisdavosi į ilgus ir sudėtingus žygius kartu su kariais, fiksavo pirmųjų tarptautinių lietuvių misijų akimirkas Balkanų regione ir Afganistane.

 

KAM fotoarchyvo nuotraukoje - karo operatorius ir fotografas Tadas Dambrauskas