Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Lietuvoje lankosi Baltarusijos karinių oro pajėgų vadas

Lietuvoje lankosi Baltarusijos karinių oro pajėgų vadas


Liepos 8-9 d. Lietuvoje su darbiniu vizitu lankosi Baltarusijos karinių oro pajėgų vadas generolas majoras Igor Azarenok ir jį lydinti delegacija. Vakar, liepos 8 d., svečiai Kaune susitiko su Lietuvos karinių oro pajėgų vadovybe ir aptarė abiejų šalių karinių oro pajėgų bendradarbiavimą.

 

Šiandien Baltarusijos kariuomenės delegacija lankosi Paieškos ir gelbėjimo poste Kaune, taip pat Aviacijos bazėje Šiauliuose, kur susipažins su šiuo metu NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdančio Čekijos karinio kontingento užduotimis.

 

Baltarusijos karinių oro pajėgų vado vizitas Lietuvoje yra rengiamas pagal Lietuvos krašto apsaugos ministerijos ir Baltarusijos gynybos ministerijos dvišalio bendradarbiavimo planą 2009 metams. Praėjusių metų lapkričio mėnesį Minske lankėsi Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas brigados generolas Artūras Leita. Siekdamos stiprinti abejų šalių oro erdvės kontrolę ir užtikrinti pažeidimų prevenciją, Lietuvos ir Baltarusijos karinės oro pajėgos keičiasi informacija apie orlaivių skrydžius. Šiam tikslui tarp šalių karinių oro pajėgų centrinių oro erdvės kontrolės punktų yra įsteigta laidinė telefoninio ryšio linija.