Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Lietuvos ir Afganistano lėšomis Čagčarane pirmą kartą bus asfaltuojamos gatvės

Lietuvos ir Afganistano lėšomis Čagčarane pirmą kartą bus asfaltuojamos gatvės

 

 

 

Šiam įvykiui paminėti į provincijos gubernatoriaus rezidenciją buvo pakviesti Čagčarane įsikūrusios Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės devintosios pamainos (PAG-9) vadas pulkininkas Alvydas Šiuparis, Lietuvos specialiosios misijos Afganistane vadovo pavaduotojas Andrius Purvaneckas, Afganistano aukštesniųjų parlamento rūmų atstovas, Čagčarano departamentų direktoriai, vietos religiniai lyderiai ir kiti svečiai.

Šventiniame renginyje dalyvaujantys Afganistano valdžios atstovai sakė, kad tai tik didelių darbų ir pokyčių provincijoje pradžia, taip pat nurodė kai kuriuos ateityje planuojamus projektus provincijoje – hidroelektrinės statybą ir kelio Heratas-Čagčaranas tiesimą, – kurie bus finansuojami šalies Vyriausybės lėšomis.

 

PAG-9 vadas pulkininkas Alvydas Šiuparis, kalbėdamas apie šį projektą sakė, jog tai yra dar vienas žingsnis atkuriant Goro provinciją ir gerinant jos susisiekimą. Lietuvos specialiosios misijos Afganistane vadovo pavaduotojas Andrius Purvaneckas pasidžiaugė, kad Lietuva galėjo prisidėti prie Goro provincijos infrastruktūros gerinimo, tačiau pabrėžė, kad stambesnių projektų įgyvendinimas yra įmanomas tik bendromis Afganistano Vyriausybės ir tarptautinės bendruomenės pastangomis.

 

Vėliau visi minėjimo dalyviai nuvyko į asfaltavimo vietą, kur iškilmingai buvo perkirpta juosta, simbolizuojanti darbų pradžią.

 

Provincijos atkūrimo grupė Gore – tai Lietuvos vadovaujama bendra civilių ir karių misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų dalis. Lietuvos vadovaujama PAG Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų birželį. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.


Dabar Afganistane tarnauja jau devintoji PAG pamaina, suformuota Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono pagrindu.

 

PAG, be Lietuvos karių ir civilių, tarnauja ir dirba Danijos, Kroatijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Ukrainos, Gruzijos ir Japonijos kariai ir civiliai.


PAG-9 visuomenės informavimo karininkas vyresnysis leitenantas Marius Varna. Nuotraukos vyr. ltn. Mariaus Varnos.