Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Lietuvos kariai Afganistane šventė Velykas

Lietuvos kariai Afganistane šventė Velykas

Balandžio 4 d. Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje (PAG-10) tarnaujantys kariai ir civiliai šventė Velykas. Šventiniuose reginiuose dalyvavo dauguma karių ir civilių, kurie tuo metu nevykdė užduočių.

 

Velykų rytas stovykloje prasidėjo tarptautinėmis mišiomis, aukojamomis lietuvių ir kroatų kalbomis. Po jų PAG nariai susėdo prie ramovėje šventiškai padengtų stalų. Sveikinimo žodį tarė PAG-10 vadas pulkininkas Gediminas Macijauskas, visus susirinkusiuosius palaimino kapelionas kapitonas Tomas Reinys.

 

Kariai ne tik vaišinosi šventinėmis vaišėmis, paruoštomis stovyklos valgyklos darbuotojų, bet ir varžėsi tvirčiausio margučio varžybose, rinko gražiausiai numargintą kiaušinį. Po šventinių pietų PAG nariai dalyvavo margučių ridenimo varžybose, kurios sukėlė ypač didelį kartu su lietuviais PAG tarnaujančių ir dirbančių užsienio šalių atstovų susidomėjimą.

 

Saulėtą pavasario dieną stovykloje taip pat buvo pasodintos dvi dešimtys medelių. Medelius sodino skirtingų PAG padalinių, nacionalinių kontingentų atstovai, civiliai darbuotojai.

 

Velykų sekmadienio vakarą buvo apdovanoti ir dvi savaites iki Velykų PAG stovykloje vykusio tarptautinio velykinio krepšinio turnyro „Velykų krepšinio karštinė“ prizininkai ir nugalėtojai. Turnyre laisvu nuo tarnybos metu dalyvavo dešimt komandų, į kurias susibūrė pusšimtis žaidėjų. Aukščiausias vietas azartiškose varžybose iškovojo save „krepšinio šalies“ atstovais vadinančių lietuvių komandos.

 

PAG be maždaug 150 Lietuvos karių ir civilių tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kroatijos, Rumunijos ir Ukrainos kariai ir civiliai. Šiuo metu Afganistane tarnaujanti dešimtoji PAG Lietuvos karių pamaina suformuota Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės pagrindu.
 
PAG-10 visuomenės informavimo karininkas vyresnysis leitenantas  Skomantas Povilionis
J. psk. Linos Ambroževičiūtės nuotraukos