Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Lietuvos karinės jūrų pajėgos dalyvauja tarptautinėse pratybose

Lietuvos karinės jūrų pajėgos dalyvauja tarptautinėse pratybose

Rugpjūčio 19 - rugsėjo 3 dienomis Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KJP) aprūpinimo laivas „Jotvingis" (N42) ir aštuoni KJP Povandeninių veiksmų komandos narai dalyvauja Latvijos teritoriniuose vandenyse, Irbe sąsiauryje, vykstančiose tarptautinėse jūros dugno išminavimo pratybose „Atvira dvasia 2011" (angl. „Open Spirit 2011").

 

Šiose pratybose laivas „Jotvingis" (N42) atlieka pratybų vadavietės funkcijas - jame įsikūręs pratybų štabas. Iš šio laivo vadovaujama pratybose dalyvaujantiems išminavimo laivams. „Jotvingis" taip pat kuru ir vandeniu aprūpina kitus operacijoje dalyvaujančius laivus.

 

KJP Povandeninių veiksmų komandos narai šiose pratybose ieško minų priekrantės zonoje, kur vandens gyliai apriboja išminavimo laivų darbą. Taip pat jie vykdo per ankstesnes pratybas jūros dugne rastų, kaip spėjama, jūrinių minų identifikavimą ir neutralizavimą.

 

Pratybose dalyvauja 20 karinių laivų ir trys narų komandos iš vienuolikos šalių: Didžiosios Britanijos, Estijos, JAV, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Prancūzijos, Rusijos, Švedijos ir Vokietijos. Iš viso pratybose dalyvauja daugiau kaip 800 karių.

 

Pagrindinis šių pratybų tikslas - sumažinti jūrinių minų ir kitų sprogstamųjų užtaisų, likusių nuo I ir II pasaulinių karų bei pokario laikotarpio, keliamą pavojų ir taip padidinti laivybos saugumą Baltijos jūroje.

 

Tarptautinės jūros dugno išminavimo karinės pratybos „Atvira dvasia" pakaitomis vyksta nuo 1998 metų vis kitoje Baltijos šalyje.

 

Pernai pratybos „Atvira dvasia 2010" vyko Lietuvos Respublikos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje. Tąkart pratybose dalyvavę 16 karinių laivų ir trys narų komandos iš dešimties valstybių išžvalgė daugiau kaip 85 kv. jūrmylių jūros dugno ploto, aptiko ir sunaikino septynis sprogmenis (jūrinės minos, torpeda, giluminė bomba ir kt.), taip pat aptiko bei perdavė pažymėti dugno duomenų bazėms per 30 jūrinių minų inkarų ir 187 kitų objektų.


Daugiau informacijos: Karinių jūrų pajėgų atstovas civilių ir karių bendradarbiavimui kapitonas leitenantas Antanas Brencius, tel. 8 46 391 207, mob. 8 698 18 196

 

Latvijos kariuomenės atstovų Normunds Mezins ir Gatis Dieziņš nuotraukos