Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadas dalyvavo tarptautiniame jūrų pajėgų vadų simpoziume

Spalio 6–8 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kapitonas Olegas Mariničius dalyvavo Jungtinių Amerikos Valstijų karo laivyno koledže (Niuporte, Rodo Ailendo valstija) vykusiame XIX tarptautiniame jūrų pajėgų vadų simpoziume.

 

Diskusijų metu buvo kalbėta apie kovą su piratavimu, pasaulinio atšilimo poveikį laivybai, sąveiką užtikrinant saugumą jūroje. Dalyvaudamas simpoziume Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadas taip pat susitiko su kitų valstybių karinių jūrų pajėgų vadais ir aptarė dvišalio bendradarbiavimo tematiką.

 

Atidarydamas simpoziumą, į dalyvius kreipėsi JAV karinių jūrų pajėgų vadas admirolas Geris Rafhedas (Gary Roughead), pabrėždamas, kad šiuo išskirtinių iššūkių laikotarpiu visų bendras tikslas yra suvokti, kaip mūsų bendros pastangos gali užtikrinti taiką ir saugumą XXI amžiuje. Šią mintį išplėtojo JAV karinių jūrų pajėgų sekretorius Rejus Mabusas (Ray Mabus) teigdamas, kad mūsų valstybių karo laivynas vis labiau orientuojasi į jungtines operacijas, sąveikaujant su Pietų Amerikos, Europos bei Afrikos laivynais, sprendžiant jūrų iššūkių problemas. Į susirinkusius karinių jūrų pajėgų vadus per telekonferenciją kreipėsi ir JAV valstybės sekretorė Hilari Klinton (Hillary Clinton). Ji taip pat pabrėžė, kad nei viena valstybė negali susidoroti su globaliais iššūkiais be partnerių pagalbos.

 

Šiais metais simpoziumas sulaukė rekordinio 101 valstybės karinių jūrų pajėgų vadų dalyvavimo.

 

Daugiau informacijos adresu: http://www.navy.mil/search/display.asp?story_id=48832

 

Karinių jūrų pajėgų viešųjų ryšių karininko kpt. ltn. Antano Brenciaus parengta informacija.