Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Lietuvos karių stovykloje Afganistane įamžintas srž. A. Jarmalavičiaus atminimas

Lietuvos karių stovykloje Afganistane įamžintas srž. A.  Jarmalavičiaus atminimas

Kovo 18 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, lankydamasis Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane, atidengė memorialinę lentą prieš beveik dvejus metus čia žuvusiam Lietuvos kariui seržantui Arūnui Jarmalavičiui atminti.   

 

Srž. A. Jarmalavičiaus žūties vietoje pakabintoje iš lietuviško ąžuolo pagamintoje memorialinėje lentoje išskaptuoti žodžiai lietuvių ir anglų kalbomis: „Šioje vietoje 2008.05.22 žuvo Lietuvos karys srž. Arūnas Jarmalavičius".

 

„Esame maža valstybė, o prisiimtas įsipareigojimas tarptautinėje operacijoje Afganistane yra labai didelis. Net ir vieno kario netektis mums labai skausminga. Man gaila, žmogaus, nors Arūną žinojau tik iš matymo," - sakė alytiškis skulptorius Kęstutis Benediktas, pagaminęs memorialinę lentą žuvusiam Lietuvos kariui srž. A. Jarmalavičiui atminti.

 

 Taip pagerbti žuvusį Lietuvos karį buvo nuspręsta per pirmąjį Lietuvos kariuomenės vado gen. mjr. A. Pociaus vizitą Lietuvos karių stovykloje Čagčarane  2009 metų spalį.

 

Taip pat prisimenant kritusį kovos draugą ir siekiant įamžinti jo atminimą 2008 metų gruodžio pradžioje Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono kareivinėms Alytuje buvo suteiktas srž. A. Jarmalavičiaus vardas ir atidengta memorialinė lenta.

 

Po mirties srž. A. Jarmalavičius Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu už narsą ir pasiaukojimą atliekant Lietuvos ir NATO užduotis Afganistane apdovanotas Vyčio kryžiaus ordino Didžiuoju kryžiumi ir krašto apsaugos sistemos medaliu „Už tarptautines operacijas".

 

34-erių srž. A. Jarmalavičius žuvo 2008 m. gegužės 22 dieną per Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės misijos stovyklos Čagčarane užpuolimą ir apšaudymą. Goro provincijos atkūrimo grupėje karys ėjo Štabo kuopos pėstininkų apsaugos būrio kulkosvaidininko pareigas.

 

J.psk. Linos Ambroževičiūtės nuotraukose: 

 

Lankydamasis Čagčarane Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. A. Pocius susitiko su Goro provincijos policijos viršininku gen. Abdul Baqi Nooristani.

 

PAG-10 vadas pulkininkas Gediminas Macijauskas ir Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. A. Pocius

 

Gen. mjr. A.Pocius susitiko su PAG tarnaujančiais Lietuvos ir kitų šalių kariais ir civiliais, pasišnekėjo apie vykdomos misijos svarbą, atsakė į karių klausimus.