Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Mindaugo batalionas minėjo kovinės vėliavos įteikimo 15-ąsias metines

Mindaugo batalionas minėjo kovinės vėliavos įteikimo 15-ąsias metines

Gegužės 28 d. Karaliaus Mindaugo mechanizuotajame pėstininkų batalione (Pajuostis, Panevėžio r.) vyko iškilmingas kovinės vėliavos įteikimo batalionui 15-ųjų metinių paminėjimas.

 

Renginys prasidėjo rikiuotės aikštėje, kurioje lygiai prieš 15 metų tuometinis krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius tuometiniam bataliono vadui kapitonui Ričardui Valuntai iškilmingai įteikė kovinę vėliavą - karių vienybės, solidarumo, kryptingumo ir garbingos istorijos tąsos simbolį.

 

Šiais metais bataliono ir jam priskirtų padalinių rikiuotė buvo skirta kovinės vėliavos priesaikos ceremonijai, kurios metu vėliavai prisiekė ir buvo pašventinti 52 jai dar neprisiekę kariai.

 

Vėliau visi šventės dalyviai buvo pakviesti į bataliono ramovę, kurioje buvo skaitomas pranešimas apie Mindaugo bataliono kovinės vėliavos istoriją bei reikšmę, renginio dalyviams dar kartą priminęs, kad bataliono kovinė vėliava yra atkurta atsižvelgiant į istorinio, pergalingai kovojusio tarpukario nepriklausomybės kovose Karaliaus Mindaugo 4-ojo pėstininkų pulko kovinės vėliavos fragmentus, su kuriais perimtas ir šūkis: „Viešpatie, padėk mums, Tėvynės laisvę ir garbę ginam".

 

Laikinai einantis bataliono vado pareigas štabo viršininkas mjr. Liudas Gumbinas savo sveikinimo kalboje padėkojo bataliono istoriją ir tradicijas kūrusiems ir kuriantiems kariams, kvietė kiekvieną susimąstyti apie kovinės vėliavos prasmę šiandieninėje kariuomenėje bei tuo pačiu likti ištikimiems tiek savo kariškai misijai, tiek sąžinei, šeimai ir tikėjimui. Baigdamas oficialią dalį pasižymėjusiems kariams vadas įteikė padėkos raštus.

 

Vėliau vykusios koncertinės programos metu salėje skambėjo Birutės bataliono pučiamųjų orkestro atliekami kūriniai, šoko merginų šokių kolektyvas „Kosmėja". Susirinkusieji garsiais plojimais pasitiko scenoje pasirodžiusį mindaugietį viršilą Donatą Voverį, kartu su orkestru atlikusį savo kūrybos dainas „Amžinai" ir „Garbė Karaliaus".

 

 

 

Mindaugo MPB Viešųjų ryšių karininkas vyr. ltn. Paulius Babilas,

nuotr. Silvijos Pranauskaitės-Bitinienės