Lt En
logo
lt
en

Naujienos

PAG-9 kariai vedė medicinos pagrindų kursus Čagčarano ligoninės slaugytojams

PAG-9 kariai vedė medicinos pagrindų kursus Čagčarano ligoninės slaugytojams

 

Liepos 21 d. Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės devintosios pamainos (toliau - PAG-9) karo medikai padėjo kolegoms iš Čagčarano ligoninės organizuoti ir vesti medicininės slaugos kursus šios ligoninės slaugytojams. Tądien prasidėjusiuose ir dvi savaites truksiančiuose kursuose dalyvaus apie dešimt slaugytojų.

 

„Kursus nusprendėme pravesti po to, kai gavome Čagčarano ligoninės gydytojų prašymą pasidalyti žiniomis su jų slaugytojais, dauguma kurių neturi medicinos išsilavinimo ir net elementaraus supratimo apie slaugą“, – sakė PAG-9 medicinos skyriaus vadė majorė Valerija Urbienė.

 

Kursų metu klausytojai susipažins su higienos pagrindais, mokysis tinkamai paruošti medicinos instrumentus, suleisti vaistus ir atlikti kitas pirmosios pagalbos procedūras.

 

PAG medikai aktyviai bendradarbiauja su Čagčarano ligoninės personalu, dalijasi su jais savo patirtimi, kartu konsultuoja pacientus. PAG medicinos specialistai taip pat konsultuoja ir apžiūri vietos gyventojus stovyklos medicinos punkte bei per išvykas provincijoje.

 

Nuo misijos pradžios gegužę PAG-9 medikai jau surengė tris išvykas į atokius Goro provincijos kaimus, per kurias apžiūrėjo ir konsultavo kaimo gyventojus, dalijo jiems vaistus. Daugeliui Goro gyventojų tai yra vienintelė prieinama medicinos parama.

 

Be Lietuvos karo medikų, devintojoje Goro provincijos atkūrimo grupės pamainoje taip pat tarnauja medikai iš Gruzijos ir Ukrainos.

 

PAG – tai Lietuvos vadovaujama bendra civilių ir karių misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) dalis. PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

 

Be Lietuvos, šioje misijoje taip pat dalyvauja Danijos, Japonijos, Kroatijos, Ukrainos, Gruzijos ir JAV atstovai.


PAG-9 visuomenės informavimo karininkas vyresnysis leitenantas Marius Varna. Nuotrauka vyr. ltn. M. Varnos