Lt En
logo
lt
en

Naujienos

PAG-9 karių pėstysis patrulis Čagčarane

PAG-9 karių pėstysis patrulis Čagčarane

Liepos 11 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės devintosios pamainos (PAG-9) kariai pėsčiomis patruliavo provincijos sostinėje Čagčarane. Kariai bendravo su vietos gyventojais, domėjosi jų problemomis, naujienomis, taip pat padalijo spaudą.

 

Kaip įprasta patruliuojant pėsčiomis, kariai daugiausia dėmesio sulaukė iš vaikų - jie sekė karius nuo pat stovyklos kelis kilometrus, o kai kurie lydėjo viso patrulio metu. Nemažai vaikų, nepaisant jų amžiaus, stengėsi bendrauti anglų kalba. Kariai vaikus pradžiugino lauktuvėmis – sąsiuviniais, rašymo priemonėmis, lietuvių pasakų knygelėmis išverstomis į dari kalbą, kamuoliais, ir aitvarais, kurie yra labai populiarūs Afganistane.

 

Kaip sakė aplankytų Čagčarano rajonų vyresnieji atstovai ir mulos, didžiausios vietos gyventojų problemos - maisto ir geriamojo vandens trūkumas. Dauguma žmonių neseniai persikėlė iš kitų provincijos rajonų į centrą, Čagčarano miestą, ir dar nespėjo susirasti darbo, todėl jiems trūksta maisto, o šuliniai dar neiškasti.

 

Laikraščiai, kuriuos atnešė PAG-9 kariai, buvo itin greitai išdalyti - nemažai žmonių atėjo jų iš atokiausių miesto dalių. Kadangi vietos laikraščių yra vos keletas ir jų tiražas labai mažas, Čagčarane, kaip ir visoje Goro provincijoje, trūksta informacijos apie šalies ir provincijos gyvenimą. PAG kariai taip pat perdavė Čagčarano gyventojams spaudos, informuojančios apie PAG veiklą, uždavinius, planus.

 

Provincijos atkūrimo grupė Gore – tai Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų dalis. Lietuvos vadovaujama PAG Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų birželį. Pagrindinė misijos užduotis - padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

 

PAG, be Lietuvos karių ir civilių, tarnauja ir dirba Danijos, Kroatijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Ukrainos, Gruzijos ir Japonijos kariai ir civiliai. Šiuo metu Afganistane tarnauja devintoji PAG pamaina, suformuota Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono pagrindu.

 

PAG-9 visuomenės informavimo karininkas vyr. ltn. Marius Varna.