Lt En
logo
lt
en

Naujienos

PAG-9 medikai patruliavo atokiuose Goro provincijos rajonuose

PAG-9 medikai patruliavo atokiuose Goro provincijos rajonuose

 

Liepos 3 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės devintosios karių pamainos (PAG-9) medikai patruliavo Goro apylinkėse. Tądien, PAG-9 tarnaujantys Lietuvos, Ukrainos, Gruzijos karo medicinos specialistai drauge su kolegomis afganistaniečiais atvyko į nuošalų Karbashi Quale kaimą, apžiūrėjo jo gyventojus ir suteikė medicininę pagalbą daugiau nei šimtui žmonių.

 

Pasak PAG-9 medicinos skyriaus vadės majorės Valerijos Urbienės, „kaime žmonės daugiausiai skundėsi nugaros ir sąnarių skausmas, o vaikai slogavo ir jų veido oda buvo išberta.“

 

Kaimo gyventojai buvo gerokai nustebę pamatę patruliuojančius karius, nes, anot vietinių, šiame kaime per paskutiniuosius keturiolika metų buvo užsukę vos keli automobiliai. Kaimas, kurio pavadinimą į lietuvių kalbą galima būtų išversti kaip „driežų kaimas“, yra ypatingas ir tuo, jog čia vienoje vietoje gyvena neįprastai daug driežų.

 

Pagal NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) programą Lietuvos vadovaujamos PAG medikai nuolat patruliuoja Goro provincijoje teikdami pagalbą vietos gyventojams, taip pat bendradarbiauja su Goro provincijos sostinės Čagčarano ligoninės personalu, konsultuoja pacientus ligoninėje ir karių stovyklos medicinos punkte.

 

PAG - tai Lietuvos vadovaujama bendra civilių ir karių misija, NATO ISAF dalis. PAG užduotis - padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

 

Dabar Afganistane tarnauja jau devintoji Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės karių pamaina, suformuota Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono pagrindu.

 

Be Lietuvos, šioje misijoje taip pat dalyvauja Danijos, Japonijos, Kroatijos, Ukrainos, Gruzijos ir JAV atstovai.


PAG-9 visuomenės informavimo karininkas vyr. ltn. Marius Varna