Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Panevėžyje pasitiktas paskutinysis misiją Kosove baigęs karių būrys

Panevėžyje pasitiktas paskutinysis misiją Kosove baigęs karių būrys

Liepos 8 d. Panevėžyje vyko misiją Kosove baigusio dvidešimtosios pamainos Lietuvos karių būrio (KFOR-20) sutikimo ceremonija. Ceremonijoje kariams bus įteikti medaliai už tarptautines operacijas, kiti apdovanojimai. Iškilmėse dalyvaus krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, l. e. kariuomenės vado pareigas flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Antanas Plieskis, kiti Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės atstovai.

 

Trisdešimties Lietuvos karių būrys KFOR-20 yra paskutinysis Lietuvos karių būrys, dalyvavęs NATO taikos palaikymo pajėgų (angl. Kosovo Force) operacijoje Kosove, bendro Lenkijos ir Ukrainos bataliono POLUKRBAT sudėtyje. KFOR-20 būrio misija buvo trumpesnė nei ankstesnių būrių – ji truko apie tris mėnesius.

 

Lietuva tarptautinėje taikos palaikymo operacijoje Kosove dalyvauja nuo 1999 metų. Nuo to laiko KFOR tarnavo apie 900 Lietuvos karių, 600 iš jų – POLUKRBAT bataliono sudėtyje. Sprendimą mažinti karių skaičių Kosove Lietuva priėmė atsižvelgdama į sumažėjusį Lietuvos gynybos biudžetą ir į siekį įgyvendinti prisiimtus karinius įsipareigojimus Afganistane. Sprendimas dėl Lietuvos karinio indėlio Kosove mažinimo buvo priimtas atsižvelgiant į saugumo situaciją Kosove ir konsultuojantis su Lenkijos ir Ukrainos partneriais.

 

Išvedusi karių būrį, Lietuva Kosove tęs dalyvavimą NATO vadovaujamos mokymų grupės (angl. NATO Training Team-Kosovo) programoje, kurios užduotis padėti rengti naujas šalies saugumo pajėgas. Dabar Kosove tarnauja viena mokymo grupė, sudaryta iš penkių karinių instruktorių.

 

Nuotraukos Alfredo Pliadžio.

 

Luko Kalvaičio filmuota medžiaga iš ceremonijos.