Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Panevėžyje prisiekė Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai

Panevėžyje prisiekė Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai

Spalio 17 d., Panevėžio miesto centre, Nepriklausomybės aikštėje, prisiekė 360 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) karių, prisijungusių prie Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų bataliono. Ceremonija prasidėjo šv. Mišiomis Švč. Trejybės bažnyčioje, po kurių kariai davė priesaiką aikštėje – istorinėje vietoje, kurioje prieš 100 metų prisiekdavo ir 4-ojo Karaliaus Mindaugo pėstininkų pulko kariai.

Sveikindamas karius bataliono vadas plk. ltn. Arnoldas Žilys pabrėžė tradicijų svarbą: „Jūs šiandien prisiekėte toje pačioje vietoje, kur stovėjo Lietuvos savanoriai – paprasti vyrai, kurių meilė ir ištikimybė Lietuvai buvo stipresnė už to meto negandas ir grėsmes... Tradicijų tęsimas Jūsų priesaikai suteikia dar daugiau atsakomybės prieš mūsų praeities kartas.“

Po priesaikos kariai pradės specialisto rengimo etapą, kuriame įgis žinių ir įgūdžių įvairiose srityse – nuo gelbėtojų ir vairuotojų iki granatsvaidininkų. Vėliau jų laukia skyriaus ir būrio rengimo pratybos, kuriose bus ugdomas komandinis darbas. Tarnyba truks 9 mėnesius, o jos metu kariai dalyvaus ir vienose iš svarbiausių tarptautinių pratybų – „Geležinis Vilkas 2026-I“. Po tarnybos jie bus įtraukti į kariuomenės rezervą arba galės pasirinkti profesinę karo tarnybą.

KMHB nuotraukos.