Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Pasitikdami Lietuvos kariuomenės dieną kariai lankosi mokyklose

Pasitikdami Lietuvos kariuomenės dieną kariai lankosi mokyklose

Lapkričio 21-22 dienomis daugiau nei 80 Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų ir gimnazijų sulaukė svečių iš Lietuvos kariuomenės. Minėdami Lietuvos kariuomenės dieną kariai visoje šalyje vyko į mokyklas, kuriose pristatė Lietuvos kariuomenę, kario profesiją bei pasidalino asmenine patirtimi. Pirmą kartą įgyvendintame projekte „Lietuvos kariuomenės pristatymas bendrojo lavinimo mokyklose“ iniciatyvios karių grupės savanoriškai rinkosi kokias mokyklas aplankyti, dažniausiai tai buvo bent vieno iš karių baigta mokykla arba mokykla su kuria glaudžiai bendradarbiauja karinis vienetas.

Daugiausiai mokyklų buvo lankytasi Vilniaus ir Kauno miestuose bei rajonuose, visgi aktyvumu išsiskyrė Alytaus miestas ir rajonas, kuriame Krašto apsaugos savanorių pajėgų ir Karo policijos kariai svečiavosi 9 ugdymo įstaigose. Logistikos valdybos Judėjimo kontrolės centro kariai priėmė sprendimą apsilankyti ir Lietuvos kariuomenės veiklą pristatyti socialinės globos centre ,,Vija“, o Karinių oro pajėgų kariai – Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre. Nebus pamiršta jau susiformavusi tradicija apsilankyti Seinų lietuvių „Žiburio“ mokykloje Lenkijoje, kur Vytenio ir Vaidoto batalionų atstovai susitiks su mokiniais ir mokyklos bendruomene bei prie Lietuvos savanorių kapų Seinų ir Berznyko kapinėse padės gėlių. Prie ugdymo įstaigų lankymo projekto taip pat prisijungs Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys, kuris lapkričio 23 d. Vilniaus licėjuje susitiks su moksleiviais.

Kariai savanoriškai lankydamiesi pasirinktose mokymo įstaigose pristatė Lietuvos kariuomenę bei kitas priemones, kaip kario ekipuotė ar ginklai, ir veiklas – organizavo viktorinas, pirmosios pagalbos kursą.

LK nuotraukos.