Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Pirmą kartą Lietuvoje treniruosis Vokietijos divizijos štabas

Pirmą kartą Lietuvoje treniruosis Vokietijos divizijos štabas

Liepos 16–29 d. Lietuvos kariuomenės Gen. S. Žukausko poligone Pabradėje pirmą kartą pratybose „Greitas kardas“ (vok. Schneller Degen) treniruosis Vokietijos 10-osios šarvuotosios divizijos štabas. Tai pirmos tokio tipo Vokietijos kariuomenės štabų pratybos NATO sąjungininkės teritorijoje, kurias divizijos vadovybė surengė savo iniciatyva.

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys šiandien susitiko su 10-osios divizijos vadu generolu majoru Ruprecht’u von Butler’iu ir aptarė artėjančias karines pratybas, skirtingų tarptautinių operacijų patirtį bei kitus karinio bendradarbiavimo stiprinimo klausimus.

Vokietijos 10-osios divizijos štabas pratybų „Greitas kardas“ metu mokys Vokietijos 12-osios tankų brigados, 37-osios šarvuotosios pėstininkų brigados, 23-iosios kalnų pėstininkų brigados ir Lietuvos mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabus planuoti ir vadovauti jungtinėms sąjungininkų gynybos operacijoms. Pratybų scenarijus sukurtas mokyti atremti hibridines grėsmes ir vykdyti kolektyvinės gynybos aukšto intensyvumo operacijas.

Priešakinė divizijos vadavietė, jos vadovaujamų brigadų vadavietės, pratybų vertinimo ir dalis pratybų padalinių persikelia į Lietuvą, o divizijos pagrindinė vadavietė ir kiti padaliniai lieka Vokietijoje, Vildflekene, ir iš ten užtikrina pratybų eigą mūsų šalyje.

Kasmetinės pratybos „Greitas kardas“ pirmą kartą dėl pandemijos perkeltos iš žiemos į vasarą. Lietuva per šias pratybas užtikrina priimančios šalies paramą – logistiką, aprūpinimą, pirkimo procedūras, transportavimą, maitinimą ir kitas paslaugas.

Informacija žiniasklaidai

Liepos 16 d., penktadienį, kviečiame į Vokietijos 10-osios divizijos vado gen. mjr. Ruprecht’o von Butler’io atvykimo ceremoniją Pabradės kariniame poligone. Jos metu divizijos vadas anglų kalba atskleis pratybų detales ir paskelbs jų pradžią. Planuojama, kad divizijos vadas bus atskraidintas sraigtasparniu, bus galimybė pamatyti specialiai pratyboms Lietuvos pastatytą infrastruktūrą – stovyklą „Tauras“.

Planuojama programa

17.00 val. – žiniasklaidos atstovų atvykimas į Generolo Silvestro Žukausko poligoną, prie pagrindinių įleidimo vartų;
17.15 val. – žiniasklaidos atstovų pristatymas į pratybų vietą, trumpa stovyklavietės apžiūra;
18.00 val. – Vokietijos 10-osios divizijos vado atvykimas ir kreipimasis į žiniasklaidą.
Prašome Jūsų apie savo dalyvavimą pranešti iki liepos 16 d. 12.00 val. elektroniniu paštu tomas.balkus@mil.lt  atsiųskite savo kontaktinę informaciją.

Lietuvos kariuomenės informacija.