Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Planuojama tarptautinė išminavimo Baltijos jūroje operacija „Atvira dvasia 2010“

Planuojama tarptautinė išminavimo Baltijos jūroje operacija „Atvira dvasia 2010“

 


Birželio 1–2 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų štabe, Klaipėdoje, vyksta tarptautinės išminavimo Baltijos jūroje operacijos „Atvira dvasia" (angl. „Open Spirit 2010") baigiamoji planavimo konferencija.

 

Didžiausia šiais metais Baltijos jūroje tarptautinė išminavimo operacija „Atvira dvasia 2010" vyks rugpjūčio 27-rugsėjo 8 d. Lietuvos teritorinės jūros ir išskirtinės ekonominės zonos vandenyse. Per operaciją, kurioje planuoja dalyvauti kariniai laivai ir narų komandos iš dešimties valstybių – Belgijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Prancūzijos, Rusijos, Suomijos ir Vokietijos – bus ieškomi ir naikinami nuo I ir II pasaulinių karų ir vėlesnių laikų Baltijos jūroje likę sprogmenys. Operacijoje taip pat bus tobulinamos laivų įgulų veiklos procedūros ir štabo karininkų vadovavimo operacijoms įgūdžiai.

 

Paskutinį kartą tarptautinė išminavimo operacija Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje buvo rengiama 2008 metais. Operacijoje dalyvavę laivai išžvalgė apie 420 kv. km. vandenų dugno.


Žiniasklaidos dėmesiui:

 

Asmuo ryšiams: Lietuvos karinių jūrų pajėgų ryšių su visuomene karininkas kapitonas leitenantas Antanas Brencius, tel. +370 46 391 207, mob. tel. +370 698 18 196.

 

Rugsėjo 2 d. numatoma tarptautinės išminavimo jūroje operacijos „Atvira dvasia 2010“ Žiniasklaidos diena, kurios metu žurnalistai galės susitikti su operacijoje dalyvaujančių šalių atstovais, susipažinti su operacijos užduotimis ir rezultatais.

 

Užsienio žiniasklaidos atstovai, norintys dalyvauti operacijos Žiniasklaidos dienoje, turi iš anksto kreiptis į Krašto apsaugos ministerijos Viešųjų ryšių departamentą dėl leidimo lankytis krašto apsaugos institucijose ir jų padaliniuose arba turi turėti Lietuvos užsienio reikalų ministerijos (www.urm.lt) išduotą akreditaciją. Dėl leidimų lankytis krašto apsaugos institucijose ir jų padaliniuose prašome kreiptis į Krašto apsaugos ministerijos Viešųjų ryšių departamento Visuomenės informavimo skyrių tel. + 3705 2785 208 arba el. paštu: vis@kam.lt/.

 

Nuotrauka iš  KJP archyvo.