Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Planuojamas moksleivių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalas

Planuojamas moksleivių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalas

Gegužės 13 d. planuojama surengti  26-ojo respublikinio moksleivių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalą. Šiuo metu svarstomi du konkurso finalo įgyvendinimo būdai: nuotolinis naudojant pokalbių programas arba  Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje. 30 vyresniųjų klasių mokinių susirungs dėl geriausio žinovo apie Lietuvos kariuomenę ir karo istoriją vardo.

Nors dėl paskelbtos koronaviruso pandemijos galiojantys suvaržymai pamažu atlaisvinami, tačiau jie lieka galioti ir finalinis renginys, atsižvelgiant į kintančią epidemiologinę situaciją, gali būti surengtas ir nuotoliniu būdu. Jeigu konkursas vyktų Vilniuje, svarstoma galimybė prieš renginį moksleivius bei juos lydintys mokytojai butų testuojami greitaisiais antigenų testais, o renginio metu laikomasi nustatytų saugumo reikalavimų.

Balandžio 14 d. nuotoliniu būdu surengtame konkurso II etape dalyvavo apie 140 moksleivių iš visos Lietuvos. Užsiregistravę konkurso dalyviai jungėsi prie nuotolinio mokymo sistemos MOODLE ir iki pagrindinio testo sprendimo dienos galėjo spręsti palengvintą testo variantą.

Testo dieną II etapo dalyviai per 40 minučių turėjo atsakyti į atsitiktine tvarka sugeneruotus 40 klausimų. Testas galėjo būti sprendžiamas tik 1 kartą, o jį sustabdyti ar pabandyti spręsti iš naujo nebuvo leidžiama. Moksleivių konkurso testo klausimus, apimančius nuo viduramžių iki moderniosios Lietuvos kariuomenės, parengė komisija, kurią sudarė Krašto apsaugos sistemos ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto atstovai.

Idomioji statistika. Daugiausia įvertinimo balų (37 iš 40) II etape surinko moksleivis iš Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos, o greičiausiai į 40 klausimų atsakė  konkurso dalyvis iš Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos  – per 11 min. 45 s. Į III etapą pateko 5 moksleiviai iš Panevėžio ir Panevėžio r., po 4 – iš Alytaus r. ir Vilniaus miesto bei rajono. Konkurso finale varžysis net 3 moksleiviai iš Alytaus rajono Miroslavo gimnazijos.

Konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ moksleiviams organizuoja Lietuvos kariuomenė ir Krašto apsaugos ministerija, padedant Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai bei Kauno technologijos universitetui. Konkurse dalyvauti kviečiami 9–12 klasių ir gimnazijų 1–4 klasių mokiniai, besidominantys Lietuvos gynybos ir saugumo politika, Lietuvos kariuomene, jos istorija, svarbiausiais įvykiais, įtakingiausiomis asmenybėmis.

Lietuvos kariuomenės informacija.