Lt En
logo
lt
en

Naujienos

KASP pratybose „Tauro įniršis 25“ išbandyti tarpinstitucinio bendradarbiavimo bei ekstremalių situacijų scenarijai

KASP pratybose „Tauro įniršis 25“ išbandyti tarpinstitucinio bendradarbiavimo bei ekstremalių...

Rugsėjo 25–28 d. vykusiose vertinamosiose lauko taktikos pratybose „Tauro įniršis 25“ Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) 2-osios rinktinės kariai savanoriai treniravosi vykdyti taktines gynybos užduotis, saugoti strategiškai svarbius objektus, užtikrinti visuomenės saugumą, greitai reaguoti į ekstremalias situacijas bei stiprinti tarpusavio sąveiką ir pasitikėjimą.

KASP Dariaus ir Girėno 2-osios rinktinės vado plk. ltn. Egidijaus Morkūno teigimu visos pratybose dalyvavusios institucijos buvo sėkmingai įsitraukusios į planavimo procedūras ir su teigiamu požiūriu bei didelėmis pastangomis rėmė visus pratybų scenarijus.

Kartu su KASP kariais pratybose dalyvavo Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Lietuvos policija, Viešojo saugumo tarnyba, Lietuvos kariuomenės karo policija, Lietuvos šaulių sąjunga, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus, Inžinerijos bataliono bei Jėgerių bataliono atstovai, KASP 1-osios bei 5-osios rinktinės kariai. Pratybų metu kariai savanoriai taip pat mokėsi veikti kartu su Kaišiadorių, Šakių, Prienų, Kėdainių rajonų ir Kauno savivaldybėmis.

Pratybose dalyvavo virš 700 karių savanorių bei 60 profesinės tarnybos karių, apie 300 kitų institucijų atstovų bei daugiau nei 500 Lietuvos šaulių sąjungos narių.

KASP informacija

Nuotr. aut. gr. Michail Lysenko ir vyr. srž. V. Zalatoriūtė.