Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Rengiamos Baltijos bataliono pratybos „Sumanus erelis 2010“

Rengiamos Baltijos bataliono pratybos „Sumanus erelis 2010“

 

Kovo 22-26 d. Baltijos batalionui (BALTBAT) priskirti Lietuvos ir Estijos kariai dalyvaus Lietuvoje vyksiančiose BALTBAT štabo ir būrių vadų pratybose „Sumanus erelis 2010“.

 

Pratybose bus tobulinamos vadovavimo ir valdymo procedūros, bataliono vienetų sąveikumas. Dauguma dalyvaujančių Lietuvos karių bus iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono.

 

Pratybos vyks keliais etapais. Pirmiausia bus žvalgoma menamos operacijos vietovė, vėliau bus tobulinamas operacijos planas ir ruošiamasi kovinių veiksmų treniruotei, kuri vyks Kėdainių ir Panevėžio rajonuose.

 

Baltijos batalionui šiemet sausį pradėjus budėti NATO greitojo reagavimo pajėgų (angl. NATO Responce Force, NRF) Sausumos komponento keturioliktoje pamainoje, bataliono vadų pratybos organizuojamos jau antrą kartą.


Baltijos batalionas suformuotas 2007 metais iš Lietuvos, Estijos ir Latvijos karių. Didžioji dalis trišaliam junginiui priskirtų Lietuvos karių yra iš Algirdo bataliono. BALTBAT vadovauja Lietuva.


Kaip NRF dalis Baltijos batalionas budės pusmetį. NRF Sausumos komponento keturioliktoje pamainoje, kuriai vadovauja Danija, taip pat budi kariai iš Bulgarijos, Čekijos, Ispanijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Nyderlandų, Norvegijos ir Vengrijos.


NRF - aukštos parengties ir technologiškai pažangios Aljanso pajėgos, kurias sudaro sausumos, oro, jūrų ir specialiųjų pajėgų komponentai, galintys bet kada ir bet kur greitai pasirengti įvairių tipų operacijoms. Šioms pajėgoms priskirti nacionaliniai vienetai budi savo šalyse aukštos parengties, pasirengę vykti į tarptautinės operacijos vietą, jei būtų priimtas NATO vadovybės sprendimas aktyvuoti pajėgas.

 

 

Asmuo ryšiams – LDK Algirdo bataliono S5 viršininkas kpt. Aivaras Pliatkus, tel. 8-349 733 08, mob. tel. 8-698 19 846.

 

Nuotraukos iš KAM archyvo.