Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Rukloje rengiama Jaunųjų šaulių vadų ir instruktorių kursų baigiamoji sesija

Rukloje rengiama Jaunųjų šaulių vadų ir instruktorių kursų baigiamoji sesija

 

Liepos 20–24 d. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke vyksta Lietuvos šaulių sąjungos organizuojamų Jaunųjų šaulių vadų ir instruktorių kursų baigiamoji sesija. Sesijoje dalyvauja 82 aktyviausi 15–17 metų jaunieji šauliai: 24 merginos ir 58 vaikinai. Svečių teisėmis baigiamojoje sesijoje dalyvaus ir du Ukrainos karo licėjaus moksleiviai ir juos lydintis karininkas.


Jaunųjų šaulių vadų ir instruktorių kursus sudaro keturios sesijos, kurios vyksta mokinių atostogų metu. Per rudens ir žiemos atostogas vykstančiose sesijose pagrindinis dėmesys skiriamas teoriniams dalykams - jaunieji šauliai mokosi taktikos, karo topografijos, inžinerijos teorijos, vadybos, politologijos, istorijos ir kitų dalykų. Trečiosios – pavasario – ir ketvirtosios – vasaros – sesijų metu jaunieji šauliai dalyvauja praktiniuose užsiėmimuose: mokosi vadovauti skyriui, individualiai planuoti ir organizuoti taktikos operacijas, tokias kaip, pavyzdžiui, pasala, žvalgyba, patruliavimas. Užsiėmimus būsimiems instruktoriams veda Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai, Karo inžinerijos mokyklos ir Karo medicinos tarnybos specialistai. Iš viso Jaunųjų šaulių vadų ir instruktorių kursų programa trunka apie 130 valandų.


Liepos 24 d. 11 val. Mokomajame pulke rengiama Svečių diena, į kurią pakviesti Seimo nariai, krašto apsaugos ministerijos, kariuomenės ir kitų institucijų atstovai. Renginio metu svečiai galės stebėti parodomąją Jaunųjų šaulių vadų ir instruktorių kursų dalyvių programą. Vėliau sėkmingai kursus baigusiems jauniesiems šauliams bus teikiami kursų baigimo diplomai, patvirtinantys jaunojo šaulio vado ir instruktoriaus kvalifikaciją, taip pat jaunojo šaulio vado ir instruktoriaus ženklai.


Asmenys ryšiams su žiniasklaida: LŠŠ Jaunųjų šaulių vadas Mindaugas Nefas, mob. tel. 8-687 57 002, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Štabo aptarnavimo tarnybos Ryšių su Šaulių sąjunga grupės sąveikos karininkas majoras Vytautas Drąsutis, mob. tel. 8-615 22 950.

 

Almantė Grigaitė, Lietuvos šaulių sąjungos štabo G-5 Ryšių su visuomene skyriaus atstovė. Nuotraukos – iš LŠŠ nuotraukų archyvo.