Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Tarptautinės pratybos „Geležinis vilkas 2021 I“ – pasirengimas veikti kartu su sąjungininkais

Tarptautinės pratybos „Geležinis vilkas 2021 I“ – pasirengimas veikti kartu su sąjungininkais

Gegužės 19–31 d. Gaižiūnų poligone, Jonavos bei Kaišiadorių apylinkėse, vyko Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ (MPB „Geležinis Vilkas“) organizuojamos tarptautinės pratybos „Geležinis vilkas 2021 I“.

Pratybos skirtos įvertinti Rukloje (Jonavos raj.) dislokuotos NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės, Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono, Logistikos bataliono bei MPB „Geležinis Vilkas“ Žvalgybos kuopos pasirengimą veikti sąveikaujant su MPB „Geležinis Vilkas“ vadovybės štabu bei kitais NATO sąjungininkais ir partneriais. Pratybose dalyvavo daugiau kaip 3000 karių iš Lietuvos ir septynių užsienio šalių.

„Džiaugiuosi matydamas, kaip „vilkai“ auga ir tobulėja. Šios tarptautinės pratybos – tai dar viena puiki galimybė treniruotis puolimo ir gynybos veiksmus, aprūpinimo užtikrinimą, veiksmus priešiškoms pajėgoms panaudojus masinio naikinimo ginklą, taip pat stiprinti sąveiką tarp padalinių ir su sąjungininkais, naujos technikos ir ginkluotės panaudojimą. Labai svarbu treniruotis kuo realesnėmis sąlygomis ir taip tinkamai įvertinti, kaip esame pasirengę ir ką reikėtų keisti, tobulinti, siekiant išlaikyti aukštą kovinę parengtį,“ – lankydamasis pratybose sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

„Brigada geriausiai save realizuoja keldama savo kovinę parengtį lauko taktikos pratybose. Esame stipresni negu bet kada, mūsų taiklumas, kovinė galia ir manevro greitis auga kartu su gaunama nauja ginkluote ir įranga. Jau tradicinėmis tapusios tarptautinės pratybos „Geležinis vilkas“ įrodo, kad mes esame stiprūs kartu su savo partneriais, gebame kartu vykdyti visas taktines užduotis ir reikalui esant galime stoti patys petin ginti savo vertybių,“ – sakė MPB „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas Mindaugas Petkevičius.

Tarptautinės pratybos „Geležinis vilkas 2021 I“ yra kasmetinė kariuomenės tradicija. Šiais mokymais siekiama nuolat palaikyti Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ bei jai priklausančių batalionų kovinę parengtį, taip pat kartu įvertinti brigados vienetų gebėjimą vykdyti užduotis sąveikaujant su brigadai priskirta NATO Priešakinių pajėgų kovine grupe bei užsienio partneriais.

MPB „Geležinis Vilkas“ informacija ir nuotraukos