Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Tarptautinį instruktoriaus kursą kartu su NATO sąjungininkais baigė kariai iš Ukrainos

Tarptautinį instruktoriaus kursą kartu su NATO sąjungininkais baigė kariai iš Ukrainos

Lapkričio 18 d. Lietuvos kariuomenės mokykloje (LKM) baigėsi kelias savaites trukęs Tarptautinis instruktoriaus kursas (TIK), skirtas NATO valstybių ir partnerių šalių kariams, atliekantiems instruktorių funkcijas. Tęsiant paramą, kurse taip pat dalyvavo kariai iš Ukrainos.

Kurso metu klausytojai buvo mokomi karinio mokymo pagrindų, šaudybos ir ginkluotės, bei fizinio rengimo mokymo dalykų, karinės pedagogikos žinių ir įgūdžių, būtinų savarankiškai suplanuoti ir rengti užsiėmimus. Mokymai vyko LKM ir Kazio Veverskio poligone (KVP), kuriame įgūdžiai buvo įtvirtinami praktiškai. LKM įgytą patirtį kariai iš karto taikys Ukrainos kariuomenės mokymo centruose.

Lietuvos kariuomenė ir toliau tęs paramą su Rusijos agresija kovojančiai Ukrainai - tiek tiekdama karinę ginkluotę, tiek apmokydama Ukrainos kariuomenės karius ja naudotis. Mokymai vyksta Lietuvoje ir mūsų sąjungininkų valstybėse. Jungtinėje Karalystėje mūsų mokymo grupė, sudaryta iš Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko, Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos, Generolo Adolfo Ramanausko Kovinio rengimo centro ir Karo medicinos tarnybos karių, kartu su sąjungininkais dar iki šių metų pabaigos parengs tūkstančius Ukrainos karių ir suteiks bazinių karinių žinių ir įgūdžių, kurios reikalingos išgyventi ir veikti mūšio lauke. Ši programa bus tęsiama ir kitais metais.

LKM nuotraukos