Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Tarpusavyje susirungė Algirdo ir Inžinerijos batalionų karininkų klubai

  Tarpusavyje susirungė Algirdo ir Inžinerijos batalionų karininkų klubai

Balandžio 1 d. Algirdo batalione Rukloje vyko sportinės varžybos, kuriose savo pranašumą bandė įrodyti Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstinikų bataliono karininkai – krepšinio ir tinklinio aikštelėse, biliardo ir stalo futbolo varžybose jėgas išbandė batalionų karininkų klubai „Algirdas“ ir „Karininkų ratas“.  

 

Kaip sakė karininkų klubo „Algirdas“ prezidentas vyr. ltn. Justas Kundrotas, dar prieš renginį jaučiamas susidomėjimas ir intriga. „Žodžių mūšis jau vyksta prieš kiekvieną kovą, varžybų dalyviai nepraleidžia progos pašmaikštauti ir draugiškai įgelti savo priešininkams,“ – pasakojo Algirdo bataliono klubo prezidentas.

 

Pirmoji karininkų klubų kova įvyko krepšinio aikštelėje, kur po atkaklios kovos Algirdiečiams teko pripažinti pralaimėjimą ir pajusti centimetrų skirtumą bei inžinierių taiklią ranką. Vėliau kova užvirė tinklinio varžybose, kur vėl pranašesni buvo Inžinerijos bataliono karininkų klubo atstovai.

 

Aistros virė toliau, o kariniai laipsniai buvo užmiršti. Šeimininkai nenorėjo nusileisti svečiams. Mūšis persikėlė į „Algirdo“ klubą, kur susirėmė biliardo ir stalo futbolo meistrų komandos. Sunkiai, tačiau savų sienų padedami, „Algirdo“ nariai prie biliardo stalo įveikė „Karininkų rato“ smarkuolius. Svečiai neliko skolingi ir nepaliko vilčių Algirdiečiams stalo futbolo varžybose. Visų varžybų laimėtojai buvo apdovanoti suvenyrais, o pralaimėtojai pažadėjo revanšą.

 

Pasak Inžinerijos bataliono „Karininkų ratas“ klubo prezidento kpt. Arvydo Gruodžio, sporto varžybose karininkai mielai varžosi tarpusavyje. „Gerai, kad net ir intensyviame abiejų batalionų gyvenime randame laiko neformaliems renginiams ir bendravimui, kai galime atsipalaiduoti ir turiningai praleisti laiką, nepaisydami laipsnių ir hierarchijos“.

 

Jau tampa tradicija, kad abiejų karininkų klubų nariai susitinka ne tik kovinio rengimo pratybose ir įvairiuose mokymuose, bet ir organizuoja neformalius tarpusavio susitikimus ir renginius. Tai buvo atsakomasis Inžinerijos bataliono vizitas. Praėjusių metų rudenį Inžinerijos batalione Kaune lankėsi Algirdiečiai, kur susipažino su bataliono technika bei įranga, karininkų klubo ritualais ir dalyvavo stalo žaidimų varžybose.

 

Algirdo bataliono karininkų klubas „Algirdas“ – savo noru ir laisva valia susibūrusių karininkų susivienijimas, įkurtas 2004 m. rugsėjo 4 d. Rukloje. Dalyvaudami klubo veikloje karininkai siekia puoselėti karininkų pagarbą tradicijoms ir Lietuvos kariuomenei, didinti karininkų tarpusavio supratimą, bendravimą ir bendradarbiavimą siekiant bendrų tikslų, kurti draugišką kolektyvą, skatinti karininkų ir jų šeimos narių laisvalaikio praleidimą drauge, atkurti senas ir puoselėti naujas Algirdo bataliono karininkų tradicijas.

 

Tuo tarpu Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono karininkai 2002 metų vasario 14 d. įkūrė draugiją, kuri vienija Inžinerijos bataliono karininkus, puoselėjančius ir branginančius karišką draugiją, istoriją, tautinį karių auklėjimą bei karines tradicijas. Draugija pavadinta ,,Karininkų ratu“. Rato pagrindinis tikslas - ieškoti naujų kelių ir būdų, kaip ugdyti kario asmenybę, patriotizmą, pilietinę atsakomybę, tautinę savimonę. Rato šūkis – „Geriausias karininko bičiulis, patarėjas, teisėjas ir mokytojas – greta tarnaujantis karininkas“. Draugijai „Karininkų ratas“ priklauso maždaug du trečdaliai Inžinerijos bataliono karininkų. Karininkai rengia susitikimus su kitų dalinių karininkais, įdomiais žmonėmis ir žinomais visuomenės veikėjais.

 

Algirdo bataliono visuomenės informavimo karininkas vyresnysis leitenantas Ainaras Jonaitis.

Nuotraukų autorius – vyresnysis seržantas Nerijus Vitas.