Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Treniruojamos modernių pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“ įgulos

Treniruojamos modernių pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“ įgulos

Rugpjūčio 18–rugsėjo 9 d. Generolo Silvestro Žukausko poligone vyks Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo pėstininkų bataliono (Algirdo batalionas) pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“ (PKM „Vilkas“) įgulų kvalifikavimo pratybos.

Įgulų – mašiną bei jos ginkluotę valdančio personalo – kvalifikavimo metu bus vertinama, kaip karių įgulos geba aptikti, identifikuoti ir naikinti stacionarius bei judančius taikinius, imituojančius lengvai šarvuotą ir nešarvuotą priešo techniką bei pėstininkus. Tokie veiksmai bus atliekami iš stacionarių pozicijų, bei judėjimo metu.

„Kovotojai nuosekliai ir kryptingai ruošėsi šioms pratyboms. Esu tikras, kad jie pasiruošę ne tik vykdyti jas su atsidavimu, bet ir pasiekti aukščiausius įmanomus rezultatus, kurių tiek kaip kuopos vadas, tiek kaip šių pratybų vadovas linkiu kariams“, – apie pratybas kalbėjo 1-osios pėstininkų kuopos vadas kpt. Eitvydas Lastovka. 

Kvalifikuotos įgulos, gebančios išnaudoti modernios PKM „Vilkas“ teikiamą ugnies galią, preciziką, mobilumą, vadovavimo ir valdymo galimybes, vėliau tęs aukštesnio lygmens karinį rengimą, kur treniruojamasi vykdyti gynybos bei puolimo operacijas sąveikaujant su pėstininkais. Toks rengimas bei įgulų kvalifikacija, siekiant išlaikyti aukštą pasirengimo lygį, vyksta kiekvienais  metais ir joje dalyvauja tiek patyrusios įgulos, tiek naujai suformuotos.  

Į pratybų vietą Generolo Silvestro Žukausko poligone Algirdo bataliono PKM „Vilkas“ išvyks rugpjūčio 18 d. sava eiga Karo policijos lydimoje kolonoje iš dislokacijos vietos Rukloje į Pabradę pro Žaslius, Elektrėnus, Maišiagalą, Nemenčinę.

Modernioms pėstininkų kovos mašinoms „Boxer“ vardas „Vilkas“ suteiktas išlaikant sąsajas su Lietuvos istorija ir Lietuvos kariuomenės tradicijomis. Vokietijos kompanijos ARTEC pagamintose šarvuotose kovos mašinose  sumontuoti Izraelio gamybos ginkluotės bokšteliai, apginkluoti 30 mm patrankomis MK-44S ir prieštankinėmis raketomis „Spike LR“, taip pat integruota kita specializuota įranga ir elektroninės sistemos. PKM „Vilkų“ ugnies galios, manevro ir įgulos apsaugos derinys geriausiai atitinka Lietuvos kariuomenės poreikius tiek šalies gynybai, tiek dalyvavimui galimose tarptautinėse operacijose.

Algirdo bataliono informacija ir nuotraukos.